Kirjandus- ja diskussiooniklubi „Vaatevinkel”: JAN KAUS

Mariell Raisma

Neljapäeval, 26. märtsil kell 18.00 toimub hostelis Euphoria (Roosikrantsi 4) kirjandus- ja diskussiooniklubi „Vaatevinkel" kolmas kokkutulemine, kus külaliseks on JAN KAUS ja teema on KIRJANDUS ja KINO.

Kirjandus- ja diskussiooniklubi “Vaatevinkel” on järjepidev üritustesari, mis tegutseb HEATEO SA all, SINA (Suured Ideed Noorte Algatusel) raames. Vaatevinkel annab noortel kirjandushuvilistel võimaluse kord kuus kokku tulla ja arutleda erinevatel kirjanduslikel teemadel. Eelnevalt on külaliseks olnud noorkirjanik Mikk Pärnits ja menukirjanik Andrus Kivirähk.

 Kolmas külaline JAN KAUS on kirjanik, endine Eesti Kirjanike Liidu esimees, tõlkija, lektor, kriitik. Ta on üks vähestest eesti kultuuritegelastest, kes kirjutab Eesti ajalehtedele aktiivselt publitsistikat, olles nii üks hinnatumaid autoreid. Romaanidest vast tuntuim “Tema” ilmus 2006. aastal ja äsja valmis Janil ka üllitus “Miniatuurid”.  “Ma tahan, et inimesed tunneksid mind eelkõige kirjanikuna, raamatute kaudu. Üleüldse tundub mulle, et me peaksime mõtlema rohkem kirjandusele endale…”, arvab härra Kaus.

 Seekordsel kohtumisel otsime seoseid KIRJANDUSE ja KINO vahel, kuivõrd on tegu sümbioosiga ning mil määral populariseerib film, mis on loodud mõnele teosele tuginedes, käesolevat üllitist, või hoopis vastupidi. Milleks siis lugeda pimedas, teki all, taskulambiga, kui jätad kasutamata võimaluse kohtuda kirjaniku (aga mitte ainult) endaga ning saada vastused küsimustele, millest oled vaid und näinud?

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht