Laurentsiuse näitus “Dead Christ said LOVE” Vaal galeriis

Karin Hallas-Murula

Hea kunstisõber!

Olete oodatud Laurentsiuse näituse “Dead Christ said LOVE” avamisele, mis toimub teisipäeval, 6. märtsil kl 17-19 Vaal galeriis.

Näitus on avatud 1.-24. märtsini.

***

Pressiteade

Esimesest märtsist on Vaal galeriis avatud Laurentsiuse isikunäitus pealkirjaga „Dead Christ said LOVE“, kus on esitletud kümme spetsiaalselt selle näituse jaoks valminud maali.

Näituse keskmes on üks motiiv – pealuu – millega mängivad kõik kümme teost. Iseenesest pole pealuu motiiv Laurentsiuse töödes võõras, kuid nüüd on sellele lisandunud okaskroon, detail, mis üheksakümnendatel ehtis tema hiiglasuuri Jeesuseid. „Okaskroon isikustab“, põhjendab kunstnik selle nüansi lisamist motiivile. Ükski pealuudest pole maalitud agressiivselt otsevaates, vaid nad kõik saadavad vaatajale ümber nurga nukraid ja otsekui häbelikke pilke. Kunstnik ise ei anna näitusekülastajale kaasa omapoolset juhist nähtu tõlgendamiseks, leides, et seletades  kaotaks näitus koodi ja muutuks lihtsustatuks.

Tööde teostus on Laurentsiusele omaselt mitmekülgne: akadeemiline maalilaad kõrvuti  hõbedase, valgust peegeldava plekiga kaetud töödega. Tähelepanu püüavad imeväikesed pealuud massiivsetes raamides, mis on üheltpoolt tänu põnevale kombineeritusele omaette vaatamisväärsus, teisalt sulandub nähtav terviklikku kompositsiooni. Kõike seda iseloomustab kunstnikule omane ülitäpne viimistletus.

Näitus „Dead Christ said LOVE“ on Laurentsiusel neljas kord üles astuda Vaal galeriis. Varasematel aastatel on vaatajateni on jõudnud pompöössetes raamides vastandlikud portreed,  Assüüria sugemetega skulptuuripead ja veel mitmed teosed, mis on alati täis tsitaate ja parafraase. Seekord siis kõnetavad külastajat kurvameelsed pealuud okaskrooniga, lisandiks vaevumärgatav pleekinud mahakriipsutatud nühitud graffiti-jutumull „LOVE”. Kellel poleks aeg-ajalt tunnet, et Jeesus ei armastagi meid ja ta võib-olla ei tõusnudki üles … või siiski.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht