Leo Rohlini loomingu näitus Evald Okase Muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Leo Rohlin, 1991.

Leo Rohlin, 1991.

Kolmapäeval, 29. juunil 17.00 avab Haapsalus Evald Okase Muuseumis tunnustatud kunstnik ja kunstipedagoog Leo Rohlini näituse „Maast ja taevast“.
Kolme erinevat ekspositsiooni ühendavale näitusele on välja pandud valik Leo Rohlini aastatel 2009-2016 valminud loomingust.
Tinglikult räägib maast Juhan Liivile pühendatud näituseosa –  installatsioon „Kui seda metsa ees ei oleks”. Väljapaneku  keskmeks on poeedi tundlikule närvikavale viitav must ruut  „Must lagi on meie toal…”. Seda  piirab Liivi loodusluulest inspireeritud piltinstallatsioon 1964-65 aastatel maalitud akvarellifragmentidest, mis moodustab koos tänapäevase tuššimaalinguga 14 osalise kollaaži.
Kuskil maa ja taeva vahel asetseb mõtteliselt teine osa näitusest –  klassikaraadio  öömuusikaprogrammist inspireeritud abstraktsed kompositsioonid üldnimetusega  „Nokturn”. Siin on tegemist filmiriba meenutavate vertikaalsete kujunditega. 40-le keraamilisest etüüdist koosnevale ekspositsioonile  lisanduvad tekstiilifragmentidest komponeeritud installatsioonid „Appasionata”, „Öised hääled”, „Öine aed”, ”Öine Karilatsi” ja „Öine rada”.
Taevalik element peitub geomeetrilistes kujundites üldnimetusega „Nägemus”. Tuhandetest väikeelementidest koosnevad keraamilised maalid väljendavad teatud tähendusi ja meeleseisundeid ning võivad pakkuda vaatajale võimalusi enesekaemuseks või koguni mediteerimiseks. Inspiratsiooniallikaks on olnud buddha munkade suure kannatlikkusega loodud liivamandalad, mis peale valmimist kaovad kõiksusesse.
Leo Rohlin on mainekas Eesti keraamik ja keraamikapedagoog ning Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor. Loomingulise ja pedagoogi töö kõrvalt on ta välja andnud kaks mahukat raamatut: „Keraamika käsiraamat“ (2003), „Eesti keraamika ajast aeg“ (2007).
L.Rohlinit on pärjatud mitme riikliku tunnustusega, sh 1979. aastal Kristjan Raua nimelise preemiaga. Ta on osalenud rohkem kui üheksakümnel näitusel nii Eestis kui välismaal ning tema töid leidub Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumis, Eesti Ajaloomuuseumis ja Porvoo Linnamuuseumis Soomes.

Evald Okase Muuseum
Karja 24, Haapsalu
Avatud: T – P kell 12.00-18.00
www.evaldokasemuuseum.ee
www.facebook.com/evaldokasemuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht