Mall Nukke näitus “Maaniad” Kunstihoone galeriis. Avamine 07.02. kl 18

Eero Kangor

mall nukke . maaniad 

Kunstihoone galeriis 8.02.-3.03.2013  

Näitus “Maaniad” kõneleb inimeste meeletusest, hullusest püüda kinni, petta ära või osta aega. See on näitus ajast mahajäämise hirmust ja meeleheitlikust püüdest teda ennetada, hirmust selle ees, et juhus võiks sekkuda meie hoolikalt ülesehitatud süsteemidesse, millesse oleme surunud oma eksistentsi.  

Inimeste poolt kodustatud arusaam ajast, sellest tänases maailmas nõutuimaks muutunud kaubast, pendeldab meie mineviku, oleviku ja tuleviku vahel. Liikudes punktist punkti, süüa tehes, lõbutsedes ja lapsi kasvatades tundub meile, et aega võiks üle jääda. Aga ei. Pigem on nii, et mida rohkem rahvast maamunal, seda vähem jagub aega kõigile. Nagu oleks seda inimkonna jaoks vaid teatud hulk välja mõõdetud.  Ja kuigi me lohutame end petuteadmisega, et haldame aega, siis tegelikult kipub olema vastupidi: aeg haldab inimesi.  

Võib olla, et määratlused, mis on meie jaoks liiga suured, nagu ka need, mis on liialt väikesed, ei kattu meie tähelepanuväljaga õiges mahus, peibutades meid kompenseerima… tõelust illusioonidega, olemist omamisega ja lakkamatut ajavaegust asjadega. Selleks, et viimaseid – just niisama nagu meid endidki – aja vägevas voolus mõttetuks jahvatada.  

Näitusel on eksponeeritud Mall Nukke kollaažiseeriad “Deus ex Machina”,  “Maaniad I-III”, “Aeg & Asjad” ning “Aeg & Inimesed”. Kollaažitehnikat on ta oma töödes kasutanud juba alates 1993. aastast. Kollaaž pole aga Nukke jaoks mitte niivõrd kokkukleepimine kuivõrd kontseptuaalne liitmine. Väikestest, näiliselt juhuslikest kildudest moodustub tervik nagu tõde. Midagi pole öeldud otse — vihjete keel on magusam.  

Kunstniku koduleht : http://www.mallnukke.ee/2006-2/   

Info : Mall Nukke, artist@mallnukke.ee .   

Olete oodatud näituse avamisele Kunstihoone galeriis 7. veebruaril kell 18.  

Näitust toetavad Eesti Kultuurikapital ja Eesti Kunstnike Liit.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht