Namiibia vokaalgrupi “Vocal Motion Six“ kontsert

Kolmapäeval, 18. juunil 2014, kell 18 toimub Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones (Pikk 17, Tallinn) Namiibia vokaalgrupi “Vocal Motion Six“ kontsert.

Vokaalgrupp “Vocal Motion Six“ ehk VMSIX on pärit Kavango regioonist Namiibias. Nende edulugu sai alguse aastal 1999, mil võideti Rahvusliku Muusikategijate konkursi peaauhind ja parima vokaalgrupi auhind, mis andis ansamblile võimaluse lindistada esimene album. Järgmisel aastal kolisid muusikud riigi pealinna Windhoeki, et suurendada oma esinemis-  ja lindistamisvõimalusi.

Ansamblisse kuulub viis liiget: Adora Lilani Kisting, Miyoba K. Chizyuka, Jones Mario, Mark M. Chizyuka ja Vasco M. Mario.

Tuntuse kasvades lõi VMSIX programmi „Living Positive“, et aidata oma kogukonda tõstes teadlikkust HIV-ist/AIDS-ist. Vokaalgrupp kasutab „sõnumiga muusikat“ noorte inspireerimiseks, et nad teeksid elus õigeid valikuid, mis mõjuksid ennetavate vahenditena võitluses Namiibias leviva HIV-i/AIDS-i pandeemia vastu. 2009. aasta novembris Washingtonis toimunud Bill ja Melinda Gatesi fondi „Impatient Optimists“ üritusel tunnustati ansamblit HIVi/AIDSi vastase ennetustöö eest Namiibias.

Enne oma esimese USA turnee lõpetamist osales vokaalgrupp ShareTheMic võistlusel New Yorgis, kus neid tervitati kui esimest rahvusvahelist gruppi, kes ShareTheMicil osalenud on. Produtsendid palusid kaks päeva hiljem „Vocal Motion Six’il“ lindistada ShareTheMic tunnuslaul “Only One World”!

Kontsert Suurgildi hoones toimub vokaalgrupi Euroopa ringreisi raames, mille käigus nad külastavad ka Soomet ja Eestit.

Sissepääs kontserdile on ANNETUSPÕHINE (vastavalt võimalustele ja soovile). Annetus läheb muusikute ja kontserdi toetuseks.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht