Nargenfestival augustis: Rasmus Puuri esimene autorikontsert “Hetked”

Nargenfestivali augustikuu avab noore helilooja Rasmus Puuri esimene autorikontsert "Hetked", mis leiab aset 1. augustil kell 20 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis. Autori juhatamisel astuvad üles Nargenfestivali orkester, rahvusooper Estonia metsosopran Juuli Lill, oboesolist Riivo Kallasmaa, harfimängija Eda Peäske ja löökpillivirtuoosid Heigo Rosin ja Marilin Erikson.

Äsja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloojana lõpetanud Rasmus Puur on omanäoline ja helge helikeelega noor helilooja, kes on muuhulgas noorteorkestri Reaalmažoor asutaja, tunnustatud ja nõutud arranžeerija ja dirigent. Vaatamata lühikesele loometeele, on Puuril juba aukartustäratav kogemustepagas: tema loomingut on esitanud kõik Eesti professionaalsed orkestrid, tema kooriloomingut on esitanud muuhulgas RAM ja ETV Tütarlastekoor, tema seaded on kõlanud laulupeol ja öölaulupeol, tema osalusel on ilmunud 7 albumit ja 3 on peagi ilmumas.

Reedese kontserdi kohta ütleb noor helilooja ise nii: „Tõenäoliselt on selle kontserdil kõige põnevam kuulata just seda, millises etapis on praegu üks 23-aastane oma loometeed alustav helilooja. Nii noori tihti püünele ju ei lasta. Mitte et ma tahaks end praegu temaga kõrvutada, aga mõelge, kui oleksite kunagi kuulnud 23-aastast Arvo Pärti – missugust muusikat tema siis kirjutas, mis teemadel, millises helikeeles. See võiks päris huvitav võrdlus olla. Teine huvitav aspekt on see, nagu ma ka varemalt mõnel pool olen maininud, et ma jutustan alati muusikas lugusid, ka instrumentaalmuusikas, mistõttu võiks kuulajas tekkida oma reaalajas jooksev narratiiv või mõtteline multifilm. Ja muuseas kõik muusikud on sel korral kohe erakordselt head!“

Kontsert on kahe poolega, millest esimeses kõlavad instrumentaalteosed kammerorkestrile ja soolopillidele ning teises pooles koos Laur Lomperiga (pseud.) just selleks kontserdiks kirjutatud avalik pihtimus „Jää“, milles soleerib Juuli Lill: „Väga lihtsustatult öeldes on „Jää“ ühe tavalise naise lugu, mis vajab välja rääkimist, pihtimist. On muidugi pisut kummaline, et naise hingeelu on asunud lahkama kaks põlvkonnapikkuse vanusevahega meest, kuid mine tea – vahest läks meil veidigi täkesse ja meil õnnestub publikut selle looga liigutada.“

Rasmus Puuri autorikontsert „Hetked“ toimub 1. augustil kell 20 Tallinna Lauluväljaku klaassaalis. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja enne algust koha peal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht