Segamini hierarhia Rundumis

Neljapäeval, 31. juulil kell 18 avavad Rundumi kesksuvise Prooviruumi Karolien Chromiak ja Dennis Ramakers (BEL) enda projektiga “Tangled hierarchy” (“Segamini hierarhia”). Samal õhtul kell 19 leiab aset ka artist-talk, kus kunstnikud tutvustavad oma loomingu tagamaid ning arutletakse video, valguse ja kunstimaailmas iseorganiseerumise teemadel.

Segamini hierarhia
Valgusallikas on otseühenduses videokaameraga; need on suunatud otse üksteise vastu, õhuke kile mõlema vahel. Selle asemel, et luua tavapärane “lõpmatu tunneli” efekt, mida võib kogeda  asetades kaks peeglit üksteise vastu, murrab kile sellele langeva valguse. Viimane viib omakorda kaootilisena näiva värvilise mustri tekkimiseni.
Teose nimi viitab segamini hierarhia teadvusele; nähtusele, mida on ulatuslikult uurinud Dr. Hofstadter. Tutvusime tema tööga püüdes luua video ekvivalenti heli tagasisidele (feedback looping). Kogemata taaslõime samalaadsed tingimused nagu varajastes video tagasiside eksperimentides. On huvitav, et nende suletud iseloomu tõttu, on tulemus väga tundlik ümbritseva keskkonna ja tehnilistele parameetrite suhtes. Neid parameetreid võib vaadelda kui tehnoloogilist zeitgeist’i. Seega võib tõdeda, et sama katse allub otseselt ümbrusele ja laiemale aina arenevale tehnoloogilisele keskkonnale (eeldusel, et kasutatakse kaasaegseid vahendeid).
Kõige paremini saab installatsiooni kirjeldada kui kogumit materjale ja vahendeid, mida kasutatakse vastavalt näituseruumile. Tagasisidet reguleerivate põhimõtete kõrge tundlikkus ruumis toimuvate muutuste suhtes muudab iga teose esitlemise ainulaadseks ja ümbrusele reageerivaks.
Karolien & Dennis

Karolien Chromiak’i looming keskendub  valguse tabamisele, olgu see siis fotograafia, video või installatsioonikunsti kaudu. Dennis Ramaekers’i loome sisaldab aga arvukalt valgust  tootvaid skulptuure või installatsioone. “Segamini hierarhia” on enda olemuselt  interaktsioon valgust loovate ja püüdvate seadmete vahel.

Karolien Chromiak (1989) elab ja töötab Antwerpenis, Belgias. Tegutseb aktiivselt audiovisuaalse kunstnikuna ja on art space 53m³ kaasasutaja.
Dennis Ramaekers (1987) elab ja töötab samuti Antwerpenis, Belgias. Tegutseb aktiivselt kunstniku ja heliloojana ning on art space 53m³ kaasasutaja.

Näitus on avatud vaid kuus päeva, 31. juulist 8. augustini.
Lahtiolekuajad: R-L, T-N kell 14-18. Okasroosikese loss, Uus 19

http://www.karolienchromiak.com/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht