SUVEUNI alustab taas

Professor dr. h. c. Arbo Valdma SUVEUNIversiteet toimub 1.-10. augustil 2014 Pärnu juba 13. korda. Pärnus sündinud klaveriprofessori käe all on kasvanud ja tuult tiibadesse saanud palju nüüdseks nimekaid pianiste.

Huvi nii aktiiv- kui passiivosavõtjate poolt on olnud alati suur, osavõtjad ise on pidanud meistrikursust oluliseks edasiviivaks mootoriks eneseteostuse ja veelgi täiuslikuma klaverikõlade otsimisel. Üha enam välisriikidest osalejaid tuleb suviti Pärnusse terve perega ja loomulikult huvitab neid lisaks siiatuleku peapõhjusele, klaverikursusele, ka Pärnu kui kuurortlinn.

Kuuldused Pärnus toimuvast SUVEUNIversiteedist on aastate jooksul jõudnud üsna kaugele. Üheks heaks näiteks on selle aasta juulis Viinis toimunud rahvusvaheline klaverikonkurss Piano Point Vienna 2014, kus žürii preemia pälvis 18-aastane Hiina konservatooriumi (China Music Conservatory) üliõpilane Ruifan Xuan (sünd 1996). Žürii auhinnaks oli võimalus järgmisel ehk 2015. aastal esineda SUVEUNI lõppkontserdil koos Pärnu Linnaorkestriga.

Aktiivosavõtjaid õpilasi osaleb SUVEUNIversiteedil sel korral 20. Õpilasi on Hiinast, Koreast, Austriast, Saksamaalt, Sloveeniast ja muidugi Eestist, sh Pärnu Muusikakoolist 5 noort pianisti.

SUVEUNIversiteedi õppetöö toimub Pärnu Raekojas, kuhu on sealsele statsionaarsele Estonia kontsertklaverile Estonia klaverivabriku sponsorlusena seltsiks tulnud alles käesoleva aasta juuni lõpus valminud Estonia kabinetklaver. Kursuste ajal on raekoja uksed huvilistele avatud ning tundidest saavad seega osa kõik soovijad ja see on tasuta.

SUVEUNI on alati olnud rahvusvaheline, seda nii osalejate kui publiku poole pealt. Seetõttu on ehk mõistlik eraldi mainida, et kontserdikavad on 3 keeles: eesti, vene ja inglise keeles ning kontserdikavades olevad lugude tutvustused pärinevad tunnustatud muusikakriitiku Toomas Velmeti sulest.

Kursuste raames toimub 10 päeva jooksul 6  kontserti. SUVEUNI avakontsert „Klaverimöll“ on pühapäeval, 3. augustil kell 20 Pärnu raekoja saalis. Sellel kontserdil esinab Saksamaal resideeruv klaveriduo Natalia Zagalskaia – Toomas Vana ja see duo on selgelt eesti juurtega, vaatamata oma kirevale rahvusvahelisele karjäärile. Duo Vana-Zagaskaia koostöö on märkimisväärselt edukas ja on toonud kaasa kutseid soliidsetelt festivalidelt. Tänu tihedatele kollegiaalsetele sidemetele profesor Arbo Valdmaga on Natalia ja Toomas Pärnu SUVEUNE alalised ja oodatud külalised.

Prof Arbo Valdma on väga hinnatud juhendaja Hiinas ja sellest johtuvalt on tema juurde Saksamaale suundunud palju Hiina juurtega noori andeid, samuti on neid, kes elavad-õpivad oma kodumaal Hiinas, kuid käivad regulaarselt prof Valdma meistrikursustel Euroopas. 8. augustil on Pärnu raekojas kontsert pealkirjaga „Hiina juurtega klaverilootuste kontsert“, kus publiku ette astuvad 3 üliandekat noort pianisti vanuses 11, 14 ja 16 aastat.

Laupäeval, 9. augustil on eriline võimalus kuulata ühel kontserdil korraga neid eesti pianiste, kes on õppinud prof Valdma juures Kölni muusikaülikoolis: Kadri-Ann Sumera, Andre Hinn, Margus Riimaa, Hanna Heinmaa ja Külliki Seepter (end Kuulman). Kontsert kannab pealkirja „SUVEUNI Kölnist“.

SUVEUNI lõpeb traditsioonilise lõppkontserdiga kontserdimajas. 10. augustil kell 20 toimub „SUVEUNI suurkontsert“, kus on kaastegevaks Pärnu Linnaorkester ja maestro Jüri Alperten.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht