Tartu üliõpilasteater mängib Tšehhovit!

Kalev Kudu

Lavastaja Sergei Turban: "Tšehhovi kahe nalja  "Juubel" ja "Abieluettepanek" põhjal valminud lavastus "Naljad armastusest" on segu komöödiast, lüürikast, farsist ja tragikomöödiast. Näidendi kangelased  naeravad ja nutavad, tantsivad ja laulavad, kannatavad ja lõbutsevad. Nad käituvad ühtaegu harjumuspäraselt ja etteaimamatult. Armastus ja elu tõukab neid ettearvamatutesse ja absurdsetesse situatsioonidesse.

Tšehhovi teatris ei ole häid ega halbu tegelasi, neile kõigile on omased inimlikud nõrkused. Tšehhovi dramaturgiale on omane  näidata inimlikke puudusi kui elu loomulikku poolt. “

“Naljad armastusest”, mille esietendus toimub pühapäeval 7. XII kell 17 Athena keskuse pööningusaalis, on rahvusvaheline projekt – “Teatralny Koufar On Stage”. Etenduse lavastaja  Sergei Turban on Valgevene Riikliku Ülikooli teatri kunstiline juht ning lavastaja ja ühtlasi ka festivali Teatralny Koufar, milles üliõpilasteater on kahel korral edukalt osalenud, üks eestvedajaid.

Idee vahetada kahe teatri vahel lavastajaid tuli mõlema teatri poolt: üliõpilasteatri lavastaja Kalev Kudu tõi selle aasta oktoobris Minski  ülikooli teatris välja Daniil Harmsi “Jelisaveta Bami” ja nüüd toob Sergei Turban Tartu üliõpilasteatris lavale komöödia “Naljad armastusest”. Etenduses teevad kaasa sel sügisel teatrisse võetud tudengid ning ka vanemad TÜT tegijad nagu Peeter Piiri, Katrin Kalma, kes osalesid teatri viimastes lavastustes “4.48. Psühhoos” ja “Ninasarvik”, ning Enor Niinemägi (“Sortsid”).

Esietendus 7.XII kell 17. Järgmised etendused 8., 9. 10. XII kell 19; 14. XII kell 17 ning 16. ja 18. XII kell 19. Kõik etendused toimuvad Athena keskuse pööningusaalis.

Üliõpilasteatri ja Valgevene ülikooli koostööprojekti toetavad Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital , Athena keskus ning Tartu ja Valgevene ülikool .

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht