Tekstiilinäitus Hopis

Hop galerii

OMA ASI – ASJA OMA

16.02 – 6.03 2012 Hop galeriis

Avamine 15.02 kell 18

Näitus „Oma asi – asja oma“ on TKK tekstiiliosakonna workshopi tulemus.  Näitusetööde aluseks said asjad, millel on teatud mõjuvõim nende omanike üle.  Asi on valitud objektidele tinglik nimetus, kuna nende sekka sattusid küll hädavajalikud tabletid ja prillid, mässumeelsust meenutav keeleneet kui ka näiteks ema oma õpetussõnade ning tulevik oma alatise eemalolekuga.

Viis, kuidas valitud asjadega ümber käidud on, selgitab mõjuvõimu olemust.  Asjade rusuv mõju saab katkestatud, kus see on võimalik; üksteist välistavad vajadused  on kokku loodud, et leida nendevahelised sidemed.  Igapäevase mõjutaja, pisikese tableti vajalikkus saab selgeks nähes  söödud tablettide kogust. Enda mässumeelsuse sümbol viib laste tärkava trotsi dokumenteerimiseni ja lubanduseni seda trotsi austada, samamoodi  lubatakse vastupanu osutavale  kangale austust ja kompromissi.  Tähenduslikud asjad ja isikud loovad ning mõjutavad rituaale ja argielu, kunagistest ahvatlejatest on saanud argielu igapäevased saatjad. Healoomulise sõltuvuse oma karakteri osaks muutmine on mänguliselt lihtne, sõltuvust asjadest saab vähendada  kui omamishimu asemel  leidmisrõõmu väärtustada. Kõige olulisemaks saabki just asja võimu nimetamine – nii saab sellest priiks, kui vaja või saab see tunnustatud, kui selleks soovi.

Osalejad:  Kadri Essenson, Riin Kangro, Riin Kivisild, Maria Konsap, Sarah Kopli, Mari Kõrgesaar, Kairi Lentsius, Kätlin Lõbu, Kaisi Rosin, Liis Somelar, Liis Talvis.

Õppejõud: Eva Jakovits

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakond

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht