eˉlektron goes to baltokas

Täna, 6. juulil esietendub festivalil Baltoscandal Rakveres neli uudisteost:

Liis Varese koreograafiline ruum “Kus sa oled?”, Inga Saluranna ruumiinstallatsioon “Kiss and Fly”, Daria Khrystychi ja Bohdana Korohodi kõnninäidend “performing inscribed trajectories: a play in walks” ning Renzo van Steenbergeni ja Kristjan Pütsepa installatsioon “Portaal”.

“Kus sa oled?”, “Kiss and Fly” ja “performing inscribed trajectories: a play in walks” on osa eˉlektroni ellukutsutud interdistsiplinaarsest (etendus)kunstiprojektist “Ruumiantropoloogiad”.

“Ruumiantropoloogiad” kutsub publikut vaatlema ja mõtlema ruumi ning inimese vahekorra üle. Rakveres asuvad linnatänavad, korter ja endine šašlõki restoran loovad teekonna ruumi ja inimese vahele, moodustades omalaadse vaheala, kus miski pole päris see, mida ta representeerib. Festivaliks valminud teosed tuletavad meelde, et kõik ruumid, milles me viibime, nii mõttelises kui füüsilises maailmas on liminaalsed ja mõeldud vaid läbikäimiseks.

Rakvere teatri proovisaalis avatakse täna Renzo van Steenbergeni ja Kristjan Pütsepa installatsioon “Portaal”. Steenbergen ja Pütsep on loonud areneva keskkonna, kus mitmed iseseisvad skulptuurid juhivad ruumis heli ja pildi (valguse) vibratsiooni. Masinate tekitatud vibratsioonid moodustavad koos harmoonia ja disharmoonia, mis täidavad kogu ruumi.

7.07 alustab ka festivaliraadio otse Baltoscandali epitsentrist. Raadioprogrammi teevad elektron.signalit sepitsenud Maike Lond, Taavet Jansen, Kaie Olmre, Hendrik Kaljujärv jt raadiohuvilised Rakvere teatrimaja taga. Programmis on vestlused kunstnikega, reportaažid, uudised, muusika ja palju muud nii optimistidele kui pessimistidele. Salvestused on avalikud ning kutsuvad osalema, kaasa mõtlema ja vestlema ning programm on kuulatav kohapeal “raadiomaja” ees, otseülekandena või järelkuulatavana aadressil https://elektron.art/podcast.

Festivaliraadio programm on inspireeritud Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi tsitaadist “mul on mõtteid, tundeid ja soove” etendusest Gangsta Rap.

Uudisteoste lahtiolekuajad ning asukohad täpsemalt Baltoscandali kodulehel: https://www.baltoscandal.ee/

Liis Varese “Kus sa oled?” on jälgitav ka voogedastusena eˉlektroni  kodulehel: https://elektron.art/projects/ruumiantropoloogiad/kussaoled/live

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht