Ede Raadik Hobusepea galeriis

Alates kolmapäevast, 24.01.2018 on Hobusepea galeriis avatud EDE RAADIK’u (1989) isiknäitus „Edekene, kas sa siis ei tea, et sellest ei räägita“.

Ede Raadik on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafikaosakonna, omandanud 2013. aastal bakalaureuse- ja 2015. aastal magistrikraadi. Ta on osalenud Tallinna XVI Graafikatriennaali „Kirjaoskus – kirjaoskamatus” näitustel Rundum artist-run space’is ja Kumu kunstimuuseumis (2014), Eesti Fotokunstimessil (2015) ja viimati Lilli-Krõõt Repnau kureeritud näitusel „Teispool reaalsust“ Tartu Kunstimajas (2017). Ede Raadiku eelmine isiknäitus „kindlasti ei peaks keegi suvaliselt töösse suhtuma, eriti SINA…” toimus 2016. aastal samuti Hobusepea galeriis.

Kui eelmise näituse keskmesse asetas Raadik oma töökogemuse kaubapaigutajana, analüüsides talle omase kuiva huumori ja napi visuaalse keele abil tööruumi organiseerivaid ning seal kehtivaid printsiipe ja väärtussüsteeme, siis seekordse näituse teemaks on kunstnik valinud töökeskkonnas valitsevad suhted, ülemuse ja alluva vahel asetleidva fiktsiooni või tõestisündinud situatsiooni. Johannes Saar kirjutab ajakirja „Vikerkaar“ 2017. aasta detsembrinumbris ilmunud käsitluses „Orjandusliku Eesti tõus. Ede Raadiku juhtum“: “Ede loomingu üks peategelane on töötaja number RP3458. Lootusetult armunud oma ülemusse ning otsustanud end tähelepanu võitmiseks surnuks töötada. Ilmutab selles erakordset leidlikkust ja loomingulisust, jõuab autahvlile ja ka viimse piirini, töölt lahkumise mõteteni. Mis muidugi on täielik enesetapp. Sest piiramatu ekspluateerimise utoopia, millesse Ede Raadik on sündinud, võrdsustab töötuse totaalse ilmaolekuna, ilmajäämisena. Palgatöölt lahkumine ei too selles utoopias sära silmadesse. Kaadritest lahkumine on sama, mis ebavedu armastuses, afekti lõpp, tühjus, hukk.”

Ede Raadiku loomingut iseloomustab intellektuaalne, rõhutatult kuiv ja samas poeetiline lähenemine teemale. Ta töötab seeriatena ja tema tööd kujutavad tihtipeale skeeme ja tabeleid, milles esitatakse statistikat süsteemide kohta, kus alati eksisteerib tundmatu, viidates nii absurdsusele ja võimalusele esitatut umbusaldada. Ede Raadik kehastub oma loomingus kord kalkuleerivaks statistikuks, kord subjektiivseks kogejaks.

Näitus jääb avatuks 5. veebruarini 2018.

Kunstnik tänab: Johannes Saar, Karoliina Kagovere, EKA graafikaosakond ja kõiki, kes on talle toeks olnud.

Hobusepea galerii
Draakoni galerii
gsm: (+372) 55 679 009
(+372) 52 85 324
tel.: (+372) 6 276 777
e-mail: galerii@eaa.ee
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht