Eduard Vilde 155. sünniaastapäeva auks on Tammsaare pargis avatud uus välinäitus

Foto näituse paigaldamisest Tammsaare pargis.

Alates 28. veebruari õhtust on Tallinna südalinnas Tammsaare pargis avatud uus välinäitus, mis koondab valiku kirjanik Eduard Vilde tsitaatidest, muuseumist pärit arhiivifotodest ja Vilde eluloofaktidest.

Eesti kirjanduse kandev alustala, ajakirjandusuuendaja, revolutsionäär, poliitik, ühiskonnategelane, dramaturg, meie esimene eurooplane tähistab sel aasta 155. sünniaastapäeva. Kirju elukäik kujundas temast inimese, kes käis alati omapäi. Vilde oli suveräänne tegelane, ta ei kuulunud ühtegi kirjandusrühmitusse, ei allunud ettekirjutustele, ent kujunes nii mitmeski mõttes meie superstaariks! Vilde oli nii menukaim kui ka mõjukaim siinne kirjamees. „Vilde arhiivi fotopanga kasutamine on väärtus omaette. Arhiivifotosid ei ole palju avaldatud ja koos taustinfoga annavad need uusi teadmisi nii Vilde enda elust kui tema kaasaegsetest,“ sõnas Tallinna Kirjanduskeskuse juhtivkuraator Kadi Kesküla. Näitus, mille kujundas Anna Kaarma, jääb avatuks kuni aprillikuu lõpuni.

Välinäitus on üks osa juubelile pühendatud sündmustest.

4. märtsil, kirjaniku sünnikuupäeval, ootab Eduard Vilde muuseum kõiki Kadriorgu sünnipäevapidustustele. Tähtsa päeva puhul on muuseumisse sissepääs 1 euro. Kell 17.00 toimub erilise juubeliveini esitlus ja 18.00 eksklusiivne ekskursioon Urmas Vadiga, kes on kirjutanud ja lavastanud 14. märtsil esietenduva Eesti Draamateatri uuslavastuse “Millest tekivad triibud?”. Etendust Vilde elust, loomingust ja armastustest mängitakse Vilde muuseumis, kirjaniku elutoas, terve aasta vältel.

Ajavahemikus 26. veebruar-11. märts elustuvad üle linna digiekraanidel Vilde arhiivifotod.

3. aprillil toimub Kirjanike Liidu saalis kirjanikule pühendatud konverents „Seks ja linn. Vaateid Eduard Vilde loomingul“. Aasta teises pooles juubelisündmused jätkuvad, piduliku aasta lõpetab kunstnik Liina Siibi näitus Linda Vildest muuseumihoone kõigis soppides.

Rohkem infot ja sündmuseid leiad http://www.kirjanduskeskus.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht