Eduard Zentsik “New Antiquity”

Eduard Zentsik “New Antiquity”
5.11.-13.12.2018 – “New Antiquity” Eduard Zentsik

Avamine 5.11. 2018 kell 17.00
Jakobi galerii, Jakobi 52, Tartu, 51005 K-R 13-18 L 12-15

Kaasaegne antiiksus.

Tänapäeval loodu, kasutades vanaaegseid materjale, muutub kohe aktuaalseks antiikseks kunstiks. See ei ole katse korrata minevikku või jäljendada seda. See on dialoog tulevikuga läbi eelmiste sajandite kunstiajaloo prisma.

Aeg hargneb ja kaotab oma lineaarsuse. Köitev eksperiment seaduspärasustega. Praegu muutub lõpetatud kunstiteos hetkega antiikseks. Seoses sellega, et teosed püüavad hüljata loomise ajalisi parameetreid, dateeruvad nad ajaskaalal lõpmatuse perioodiga.
Lõpptulemusena puutume me kokku tuleviku iidsuse ja antiiksusega.

Oleviku peatatud hetk kristalliseerub igavikus. See ei ole püüe maha jätta aja piire, vaid üksnes tagasihoidlik ruumiline dialoog ajaga.
Aja loomuliku kulgemise struktuurne ikooniline pitsatsümbol on justkui jälg alateadvuse punutises. Sel moel jälgime me olevikus mineviku sünteesi tulevikuga.

Vaataja võib kokku puutuda üheaegselt kõikide ajafaasidega ja avastada enda jaoks oma lõpmatus. Aja uurimine läbi kaasaegse kunsti on väga universaalne. Igaüks võib saada osaliseks sellest nähtusest ja kõige huvitavam on see, et interpretatsioonides ei ole võimalik eksida. Iga mõte ja idee saab olema osa lõpmatust laienemisest. Tere tulemast ajast väljaspool piiripeal asuvasse ruumi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht