Eesti ainulaadsema kooli esinduskoor saab 50-aastaseks

Laupäeval, 16. novembril tähistab Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor 50. tegustemisaastat.

Tallinna Muusikakeskkool on Eesti Vabariigis ainus kool, kus õpilased alates 7.-20. eluaastani saavad mitmekülgse ettevalmistuse jätkamaks muusikaõpinguid kõrgkoolides eesmärgiga saada professionaalseteks muusikuteks. Muusikakeskkooli kammerkoor on asutatud 1969. a. Tõnu Kaljuste ja Evi Eespere poolt. Koor on läbi aastakümnete olnud erinevate erialade õpilasi ühendav esinduskollektiiv, kus laulavad tulevased pianistid, keelpillimängijad, puhkpillimängijad, heliloojad, muusikateadlased, lauljad, koorijuhid ja dirigendid.

Tänane kammerkoori dirigent Janne Fridolin: „Lisaks huvitava ning vokaalselt arendava repertuaari omandamisele, on koori eesmärgiks arendada noorte muusikute eneseväljendusoskust ja muusikalise fraasi kujundamise oskust läbi oma hääle, lavalist julgust, ansamblitunnetust, teadmisi erinevatest muusikastiilidest ja palju muud. Koostöös hääleseadja Triin Ellaga oleme aastaid andnud selleks endast parima. Kammerkoor pakub osalemist meeskonnatöös ja rõõmu ühisest tegevusest ka neile, kelle erialane ettevalmistus kulgeb põhiliselt individuaaltundides. Tore on tõdeda, et kammerkoori ajaloos on mitmeid näiteid muusikutest, kes on jätkanud oma muusikuteed lauljana, sest just kammerkooris laulmine on selleks võimaluseks ukse avanud“.

Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori vilistlaste hulgas on teiste seas Anu ja Kadri Tali, Toomas Kapten, Olari Elts, Annely Peebo, Lauri Vasar, Lauri Sirp, Risto Joost, Veronika Portsmuth, Tõnu Kõrvits, Helena Tulve, Ingrid Kõrvits, Mikk Üleoja, Riivo Kallasmaa, Sten Heinoja. Mitmeid neist astuvad üles 16. novembril kell 16 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis toimuva juubelikontserdi vilistlaskooris.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht