Eesti Loodusmuuseumis on virtuaalne kevadseente näitus 

Eesti Loodusmuuseumi kodulehel olev virtuaalne kevadseente näitus pakub vajalikke teadmisi nii juba kogenud kui alles alustavatele seenelistele. Virtuaalnäituselt leiab Eestis enimlevinud kevadseente liigid 360 kraadi pööratavate fotode ning peamiste eristamistunnuste ja omaduste kirjeldustega. 

Sügisese seenehooaja kõrval kogub aasta-aastalt üha rohkem populaarsust ka kevadseente korjamine. Kuigi kevadisi liike leidub meie metsades kordades vähem kui sügisesi, on mitmed neist laia levikuga ja üsna hästi leitavad.

„Kevadseeni leiab meie metsades üldiselt aprillist juunini,“ ütleb Eesti Loodusmuuseumi vanemkuraator, botaanik Loore Ehrlich. „Kevadiste seeneliikide hulgas on mitmeid häid söögiseeni. Osa neist võib kohe pannile panna, teised vajavad mürgist vabanemiseks hoolikat kupatamist,“ ütleb ta. „Lisaks  on osad kevadseente liigid ka looduskaitsealused ning peaksid meist kõigist oma kasvukeskkondadesse jääma. Et kõik vajalik selge oleks, tulebki enne metsa minekut eeltöö ära teha ja seeni tundma õppida.“

Eesti Loodusmuuseumi kevadseente virtuaalnäitus ning seeneõppe lehekülg tervikuna on praktiliseks seeneõppematerjaliks, kus leiab lisaks fotodele ka erinevate liikide kasvukohtade kirjeldused, peamised eristamistunnused ja omadused.

„Erinevate seeneliikide ja nende tunnuste tundmine on väga oluline, sest mitmed maitsvad söögiseened ja ohtlikult mürgised liigid on omavahel sarnased,“ ütleb Loore Ehrlich. „Nii kevadiste kui sügiseste seeneliikide korjamise kõige olulisem reegel on see, et korjata tuleb ainult neid liike, mida kindlasti tunned.“

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalne kevadseente näitus jääb muuseumi kodulehele ka peale kevadseente hooaja lõppu ning on kasutatav seeneõppematerjal ka edaspidi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht