Eesti Suursaatkond Poolas avas eesti kunstnike näituse

Reedel, 19. juunil, avas Eesti Suursaatkond Poolas Plocki linnagaleriis Eesti kunstnike näituse „Salaelud“ („Secret Lives“) Näituse jääb avatuks kuni 23. augustini.

Näitust „Salaelud“ võib võtta kui ühte grupinäitust, aga pigem on tegemist ühisnimetuse all eksponeeritavate väikeste iskunäitustega.
Mis neid viite kunstnikku – Regina Lukk-Toompere, Kadi Kurema, Jüri Mildeberg, Urmas Viik, Viive Noor – ühendab? Kõigepealt see, et kõik viis kuuluvad Eesti nimekamate illustraatorite hulka ja on oma valdkonnas rahvusvaheliselt tuntud nimed. Teiseks see, et kõik tegelevad lisaks illustreerimisele ka mitmete muude kunstivaldkondadega (maalivad, tegelevad vabagraafika ja fotograafiaga, loovad objekte ja pisiplastikat, kujundavad raamatuid). Vanusevahe jääb enam-vähem 10 aasta sisse ja lisaks professionaalsetele suhetele ühendavad neid kunstnikke omavahel ka sõbrasuhted. Kõigil neil on oma selgelt eristuv käekiri ja oma väike salailm, millesse eksponeeritavad tööd lubavad põgusat pilguheitu ja kutsuvad vaatajaid sisenema neisse varjatud maailmadesse. Veidi muinasjutulistesse ja väga isiklikesse.

Tegemist on juba kolmanda samanimelise näitusega.
Esimest eksponeeriti 2016. aastal Strasbourgi hotellis Sofitel ja 2016-2018 Eesti Suusraatkonnas Pariisis seoses Eesti eesistumisega Euroopa Nõukogus ja EV 100. aastapäevaga. Teine näitus leidis eskponeerimist seoses
Eesti eesistumisega Euroopa Nõukogus aastal 2017 Tel Avivis (Shenkar College of Engineering and Design) ja aastal 2018 seoses EV 100. aastapäevaga Jeruusalemmas (Skizze galerii, House of Quality).

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht