Eesti teatri suurkuju Voldemar Panso sünnist möödub sada aastat

Eesti teatri suurkuju Voldemar Panso (30. XI 1920 – 27. XII 1977) sünnist möödub 30. novembril sada aastat.

24.- 30. novembrini toimub Panso nädal, mille kava on kokku pannud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikool, Tallinna Linnateater, Eesti Draamateater koos Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja teiste teatriorganisatsioonidega.
Lavastuste, konverentsi, näituste ja esitlustega meenutame Pansot kui silmapaistvat lavastajat ja näitlejat, Eesti teatrihariduse võtmetegelast ja säravat inimest.

Panso nädala raames esietenduvad EMTA lavakunstikooli ja Theatrumi koostöölavastus “Tabamata ime” ning Linnateatri kirev muusikarännak “Osnap“.  “Tants aurukatla ümber” lavastatud lugemisega tehakse Draamateatris kummardus Voldemar Panso legendaarsele lavastusele. Teatrihariduse konverentsil meenutatakse teerajajaid ja käsitletakse nüüdisaegse lavastajaõppe väljakutseid. Esitletakse teatrikriitiku, -pedagoogi ja lavakooli kauaaegse kaasteelise Ivika Sillari artiklikogumikku “Ma käisin teatris”  ning Panso õpilase  Merle Karusoo kaheköitelist raamatut „Panso 100. Nii palju kui andsid koerale. Mina, mu õpetaja ja teised tegelased“. Eesti Post annab välja Voldemar Panso 100. sünniaastapäevale pühendatud postmargi, mida esitletakse 30. novembril. Näitused Pansost kui reisi- ja loodusemehest avavad Panso vähemtuntud külgi, Teatri- ja Muusikamuuseumis kohtub publikuga lavakooli XIV lend.

Vaata Panso nädala kava: lavakas.ee/panso100/

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht