Eestit esindavad Londoni raamatumessil Mihkel Mutt, Maarja Kangro, Andrei Ivanov ja Rein Raud

Briti Nõukogu koos Londoni Raamatumessi, Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, Läti Kirjanike ja Tõlkijate Maja ning Leedu Kultuuriinstituudiga avalikustasid täna 2018. aasta Londoni Raamatumessi (10.–12. aprillil) peakülaliste Balti riikide kultuuriprogrammis osalevad kirjanikud.
Eesti delegatsiooni kõige olulisem esineja, nn “päevaautor” on kirjanik ja kolumnist Mihkel Mutt. Tema sulest on ilmunud üle 40 teose eri žanrites, sealhulgas romaane, mälestusi ja lasteraamatuid. Veel kuuluvad meie delegatsiooni Maarja Kangro, Andrei Ivanov ja Rein Raud.
Lätit esindab päevaautorina Nora Ikstena, Läti üks mõjukaimaid proosakirjanikke ja esseiste ning koos temaga Kārlis Vērdiņš, Luīze Pastore ja Inga Ābele. Leedut kõige loetum tänapäeva Leedu autor, kirjanik ja kunstiajaloolane Kristina Sabaliauskaitė ning Tomas Venclova, Undinė Radzevičiūtė ja Alvydas Šlepikas. Londoni Raamatumessi kultuuriprogramm pakub harukordse võimaluse kohtuda kolme Balti riigi kirjanikega ning kuulata nende vestlusi oma Briti kolleegidega rahvusvahelise kirjanduspubliku ees.
Eesti Vabariigi kultuuriminister Indrek Saar: “Võin uhkusega öelda, et tänapäeva Eesti kirjandus on mitmepalgelisem ja dünaamilisem kui eales varem. Loomulikult on aktiivse kirjanduselu nurgakiviks kirjanikud. Samuti oleme tohutult tänulikud suurepärastele tõlkijatele, kes vahendavad meie kirjasõna ja mõtteid teistele kultuuridele, teistele lugejatele – nemad teevad ka võõrad kultuurid meile mõistetavaks ja elavaks. Oleme tõeliselt rõõmsad, et aastal 2018, mil Eesti, Läti ja Leedu tähistavad iseseisvuse sajandat aastapäeva, on meie rikkalik ja mitmekülgne kirjandus Londoni Raamatumessil aukohal.”
Londoni Raamatumessi direktor Jacks Thomas paneb suuri lootusi Eesti, Läti ja Leedu kui messi peakülaliste peale: “Oleme kindlad, et programm pakub ohtralt inspiratsiooni ja tekitab püsivat huvi Balti riikide kirjanduse vastu.”
Kirjastajatele, kirjandusagentidele ja teistele kirjandusala professionaalidele suunatud Londoni raamatumessile järgneb 13.–14. aprillil Coronet Print Room teatris eesti kirjanduse pidu EstLitFest. Esinevad eesti ja inglise kirjanikud ja muusikud, esitletakse värskelt Ühendkuningriigis ilmunud eesti kirjandust. Üritusega tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva. Kirjanduspeo korraldab Eesti Kirjanduse Teabekeskus koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Suursaatkonnaga Londonis ning seda rahastavad Eesti Kultuuriministeerium ja EV 100.
Balti riikide kultuuriprogrammi Londoni raamatumessil korraldab Briti Nõukogu koos Ühendkuningriigi Kirjastuste Liidu ja oma partneritega Eestist, Lätist ja Leedust: Eesti Kirjanduse Teabekeskuse, Läti Kirjanike ja Tõlkijate Maja ning Leedu Kultuuriinstituudiga.
Rohkem infot Londoni raamatumessi kohta:
http://www.londonbookfair.co.uk

Londoni raamatumessi toimumiskoht ja lahtiolekuajad:
The London Book Fair, Olympia London, Hammersmith Road, London, W14 8UX
T 10. ja K 11. aprill: 09.00–18.30
N 12. aprill: 09.00–17.00

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht