Enno Ootsingu Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud kunstinäitus

Enno Ootsingu Eesti Vabariigi 100. juubelile pühendatud kunstinäitus
JUURED JA VÕRSED. ALBUM

26.01 kell 17.00 toimub näituse avamispidu Vana-Võromaa Kultuurikojas, Katariina allee 11, Võru.
Enno Ootsing on sündinud 1940. aastal Räpinas. Kunstniku isa naasis Vabadussõjast allohvitserina ja sai sõjast osavõtu eest krundi Räpina Alamõisa maast, kuhu asutas kodu ja perekonna.

Ootsing on Eesti kunstielus osalenud 1964. aastast alates vabagraafiku, raamatukunstniku ja akvarellistina. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiinstituudi graafikuna, kuulub Eesti Kunstnike Liitu.
Enno Ootsing oli üks kunstnike rühmituse ANK-64 asutajaliikmetest. Ta on esinenud paljudel rahvusvahelistel ja kodumaistel näitustel ning pälvinud mitmeid tunnustusi. Ootsing on andnud silmapaistva panuse Eesti graafikute järelkasvu koolitamisse, olles aastail 1984–2005 Eesti Kunstiakadeemia professor ja graafikaosakonna juhataja, 2007. aastast on ta emeriitprofessor.
Juured ja võrsed.Album koosneb 100-st visuaalkunsti teosest ja näitab Eesti elu rõhuga Võrumaal läbi 100 aasta.Võrumaa eristus minevikus ja eristub ka tänapäeval teistest piirkondadest oma keele, tavade ja probleemide poolest. Sajast eksponaadist koosneva näituse võib jagada kolme võrdsesse plokki: Vabadussõja piltidega algav minevikuplokk, tänapäevaplokk ning lastele pühendatud tulevikuplokk. Kunstnik on ajalooploki algmaterjaliks kasutanud vanu albumifotosid , mida komponeerib digikompositsioonideks, kasutades ka tekste ja dokumente.
Autor on 17 aastat pidanud pildipäevikuid, kuhu joonistab mälu järgi päeva jooksul kohatud või nähtud meelde jäänud inimesi. Need joonistused on põhjaks edasisele digitöötlusele teose valmimisel. Nii kujuneb panoraampilt tänastest Eesti inimestest. Pilti täiendavad põhiliselt 2017. aastal valminud akvarellportreed ja aastatel 1974–2016 loodud gravüürid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht