Erika Tammpere näitus Tartu Kunstimajas

Alates laupäevast, 21. novembrist on Tartu Kunstimaja väikeses saalis avatud Erika Tammpere isikunäitus „Pimedalegi selge”.

Näitusel on välja pandud enamuses suureformaadilised tööd: viis gobelääni ja viis tekstiilinstallatsiooni. Tööd on valminud autori enda teostuses põhiliselt 2000ndatel. Aukohal on siiski nelikümmend aastat tagasi loodud „Taganttuules“, mille esmaesitlus oli Moskva olümpia Tallinna purjeregati ajal just Tartus, Spordimuuseumis.

Erika Tammpere teosed on väga värvilised ja tihtipeale on sisule lähenetud ootamatu nurga alt, hea huumoritajuga. Viimasel aastakümnel, siis juba täiesti pimedana, on kunstnikul valminud mitmeid omapäraseid töid digitaalse värvimääraja ja abikaasa Taso silmade toel. Autor on hoolitsenud ka saatusekaaslaste eest: iga töö kohta on näitusel kirjeldustõlge punktkirjas.

Erika Tammpere (snd 1942) lõpetas ENSV Riikliku Kunstiinstituudi 1966. aastal tekstiilikunstnikuna. Ta on töötanud disainerina tekstiilivabrikus Punane Koit ja Teadus-Tootmiskoondises Mistra. Alates 1992. aastast on Tammpere vabakutseline. Tegemist on tema esimese isikunäitusega Tartus.

Autor tänab toetuse ja abi eest Eesti Kultuurkapitali, Eesti Kunstnike Liitu, Tartu Kunstimaja, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi ja SA Virumaa Muuseumid.

Näitus jääb avatuks 13. detsembrini 2020.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht