ERMis on fotonäitus pealkirjaga “Rahvas – see tähendab inimesi” 

Fotona kaasas: Mari lapsed. Tsarevokokšaiski maakond, Kaasani kubermang. Autor Ivan želenov 1905-1906. Foto kuulub Venemaa Etnogaafiamuuseumi kogudesse.

Unikaalne fotonäitus pealkirjaga “Rahvas – see tähendab inimesi” viib vaataja 19. sajandi teise poolde ja 20. sajandi esimestesse kümnenditesse ning näitab soomeugrilaste ja uurali rahvaste inimesi ja hetki nende eludest.

See oli aeg, mil õpetatud mehed ilmutasid elavat huvi talurahva vastu ning rahvastik süstematiseeriti nende keele- ja kultuurieripäradest lähtudes rahvasteks. Rahvad koosnevad muidugi inimestest, kuid üksikisik oli tollaste etnograafide jaoks pigem oma rahva enam või vähem tüüpiline esindaja kui iseseisev uurimisobjekt.

Näituse koostaja Indrek Jääts: „Näitus sündis koostöös Venemaa Etnograafiamuuseumiga. Lõviosa fotosid ei ole varem Eestis avaldatud. Lisaks Venemaa Etnograafiamuuseumi kogudes olevatele fotodele sai lisapilte otsitud ka Ungarist, Soomest ja meie oma Eesti Rahva Muuseumist.“

Näitusega paralleelselt on ilmunud fotoalbum „Rahvas – see tähendab inimesi“, kus fotosid täiendavad tekstid eesti, vene ja inglise keeles. Näituse koostaja Indrek Jääts on avaldanud näituse kohta ka pikema loo ERMi blogis.

Näitus „Rahvas – see tähendab inimesi“ avatakse ERMis 26. veebruaril 2021. Koos näituse avamisega toimub ka samanimelise fotoraamatu ametlik esitlus. Külalistele on näitus avatud alates laupäevast, 27. veebruarist, kuni 17. oktoobrini.

Kuraator Indrek Jääts
Kujundajad Emma Eensalu, Reet Mark

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht