Fenno-Ugria hõimuklubi „Muutuv Vepsamaa”

Aeg: Neljapäeval, 5. märtsil 2020 kell 17
Koht: Eesti Keele Instituudi suures saalis (Roosikrantsi 6)

Erandlikult tuleb vepslastele pühendatud hõimuklubi kokku neljapäeval, 5. märtsil.

ERMi teadur, etnoloog Indrek Jääts räägib muuseumi tegemistest vepslaste uurimisel ning esitleb oma raamatut „Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale: Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962–1969)“ (ERM, 2019).
Rikkalikult fotodega illustreeritud raamatus avaneb vaade poolsajanditagusele Vepsamaale, mida sellisel kujul enam ei näe. Piltidel on valgepäiseid lapsi täis vepsa külad, kus mõistetakse veel alet ja õlut teha, sirbiga rukist lõigata ning haabjaid meisterdada. Kuna sinna oli pahatihti kaunis keeruline pääseda, oli see välitööpiirkond eesti etnograafidele kui muinasjutumaa.
Hõimuklubi lõpus näidatakse dokumentaalfilmi „Läbi vepslaste maa: 50 aastat hiljem“ (ERM 2016, 55 min), mis annab kunagistest uurimisretkedest tõukudes Vepsamaa olukorrast hea ülevaate.
Indrek Jäätsi raamatu „Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale: Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962–1969)“ (ERM 2019) saab ka kohapeal soodushinnaga (16 eurot) osta.
Etnoloog Indrek Jäätsi uurimisvaldkond on etnilised protsessid, rahvuspoliitika ja rahvuslus, eeskätt Ida-Euroopas. Põhjalikumalt on ta uurinud setusid, komisid ja permikomisid, viimasel ajal ka vepslasi. Jääts on kirjutanud teadusartikleid, teinud dokfilme ning avaldanud reisiraamatuid. Ta on ERMi esindajana ka MTÜ Fenno-Ugria Asutuse juhatuse liige.
Klubiõhtuid, kus astuvad üles hõimurahvaste, nende kultuuri ja keelega seotud inimesed, on Fenno-Ugria korraldanud koostöös Eesti Keele Instituudiga 2001. aastast peale.

Kõik huvilised on oodatud!
Osavõtt prii. Annetused on teretulnud!

Korraldajad
MTÜ Fenno-Ugria Asutus fennougria.ee
Eesti Keele Instituut www.eki.ee

Toetajad
Tallinna Kultuuriamet
Eesti Kultuurkapital
HTMi hõimurahvaste programm

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht