Festival “Hullunud Tartu” vanad tuttavad ja uued avastused

8. ja 9. novembril toimub tänavune rahvusvaheline interdistsiplinaarne festival Hullunud Tartu. Nagu ikka, seisneb interdistsiplinaarsus selles, et kirjanduslike esinemiste kõrval pakutakse vaadata kujutavat kunsti ning kuulata selle festivali tarbeks kirjutatud muusikat. Kuna tänavu kureerib Jaan Malin festivali viimast korda, siis hullutakse tema jaoks kõige loomulikumas paigas ehk Tartu Kirjanduse Majas (Vanemuise 19). Eesti juubeliaastast lähtudes kannab festival seekord alapealkirja „Juubeldav“ ning seda, kas ja milliseid põhjuseid alapealkirja valikul veel võiks olla, saab teada sündmuse käigus.

Eelmisest „Hullund Tartust“ möödunud aeg on Jaanile tegusaks kujunenud: erakordselt palju on siginenud uusi tutvusi ja vanadestki sõprustest on paljud elavnenud. Just nendest ongi kokku pandud seekordne esinejaskond. Nii esinevad kunstinäitusel Markus Kasemaa, Jüri Kask, Kaido Ole ja Virge Jõekalda. Kirjanduse poolelt rõõmustavad meid vanad tuttavad Indrek Koff, Jan Kaus, Hasso Krull, Doris Kareva, Triin Soomets, Berit Kaschan, Merle Jääger, Karl Martin Sinijärv, Eeva Park, Peeter Sauter ja Mehis Heinsaar..

Väliskülalistest alustagem vanade sõprade belglase Philip Meersmani ja soomlase Esa Hirvosega. Neile sekundeerib jõuline poolatar Weronika M. Lewandowska. Vaimukuselt ja terasuselt pakub talle konkurentsi siin esinev inglanna Julie Easley. Tänavuse festivali üheks naelaks on hollandlane Jaap Blonk – lavaluuletajate maailma koorekihti kuuluja esimene ülesastumine Eestis on kahtlemata juba omaette sündmus. Loomulikult lisavad festivalile värvi kirjanduslinna Tartu sügushooaja resident-kirjanik, ungarlane Gabi Csutak ning kirjanduslinnast Nottinghamist pärit Jo Dixon, kes viib festivali ajal läbi ka loovkirjutamise töötoa.

„Hullunud Tartu“ toimub tänavu juba üheksandat korda, festivali peakorraldajateks on MTÜ Kultuurikorraldus ja Eesti Kirjanduse Selts.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht