HELI ja KEEL: Fawaza. Mõtisklusi islamist

Fawaza. Mõtisklusi islamist

Muusikat heliloojatelt Arash Yazdani, Alireza Farhang, Karim Haddad, Idin Samimi Mofakham, Halim El-Dabh, Stefan Pohlit

Vestlusring: Madis Arukask, Arash Yazdani, Elo Süld, Amar Annus, Helen Geršman

P 7.11.2021 kell 19 Hopneri maja

Sari HELIjaKEEL jätkab oma kümnendal hooajal 2021/2022 keskendumist erinevatele pühakirjadele, religioonidele ning elufilosoofiatele.

Kontserdil “Fawaza. Mõtisklusi islamist” kuuleme muusikat autoritelt, kes on seotud islami kultuuriga. Kontserdile lisandub vestlusring islami kultuurist ja religioonist ning selle võimalikest väljendumisvormidest erinevate autorite loomingus. Vestlusringi juhib Madis Arukask.

Nii heliloojana kui vestlusringis astub üles Eestis tegutsev iraani päritolu helilooja Arash Yazdani. Tema loomingust kõlab “Aphorism” (2016), kus on kasutatud sügavaid mõtteavaldusi erinevatest ajastutest ja kultuuridest (Rumi, Martin Luther, Tao Te Ching jt.). Kontserdi nimilugu on sakslasest moslemi Stefan Pohliti “Fawaza” (2005), mis põhineb Raoul Schrotti esseekogumikul “Names of the Desert”. Lisaks kõlavad egiptuse-USA helilooja Halim El-Dabhi elektrooniline “Leiyla And The Poet” (1959), iraani-prantsuse helilooja Alireza Farhangi “Zāmyād” tšellole ja elektroonikale (2015) ja muud teosed.

Esitajad: Leonora Palu (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Heli Ernits (oboe), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Arash Yazdani (dirigent), Malle Maltis (elektroonika).

https://fb.me/e/1GfYIiOzF

http://kammermuusikud.ee/helijakeel-2020-2021-2/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht