Idee-workshopid näituse ON ÜTLEMATA VINGE TEID KÕIKI NÄHA! raames

Näituse ON ÜTLEMATA VINGE TEID KÕIKI NÄHA! raames toimub kolm erinevat ideede genereerimise workshop’i. Kuna pressitekstis ja näituse saatevideos viidatakse näituse pikale ja üheselt määratlematule kujunemisprotsessile pigem VORMILISELT, ja vaikitakse näituse kui resultaadi enda SÕNUMIST – jättes selle viimase vaatajale endale kokku panna –, siis ongi kavas näituse lõppfaasis koos publikuga arutada selle teostekoosluse TÄHENDUSTE üle. Idee-workshop’e viib läbi näituse koostaja Kaire Nurk.

1.
19.06.2020 / reedel kell 17:00-18:30
MIKS ehk valikuprintsiibid?

Puudutame nn ühe õige ja paljude alternatiivsete kunstiajalugude teemat. Kas kunstiajaloo valmissaamine on võimalik? Kunstiajalugu kui valikute ajalugu. Sj – kui vabade valikute? Näitusele „On ütlemata vinge teid kõiki näha!“ teoste objektiivsed (paratamatud) ja subjektiivsed valikud. Kuraatori isiklikud valikuaktsendid. Ehk et koostaja selgitused, MIKS on üks või teine teos sellel näitusel. Oodatud on, et workshop’is osalejad jagavad omapoolseid eelistusi ja valikupõhimõtteid kunstis.

2.
26.06.2020 / reedel kell 17:00-18:30
MIS ehk autoripositsioonid?

Puudutame näitusel osaleva 22 kunstniku loomingupõhimõtteid. Otsime näitusetööde alusel nn kunstnikupositsiooni ja mittekunstniku elu- ja inimesekontseptsiooni kokkupuutepunkte. Püüame ühiselt jõuda selgusele, mis võiks olla näituse „On ütlemata vinge teid kõiki näha!“ põhiteema ja –sõnum, ja kuidas selle moodustumises erinevad teosed oma sõnumiga osalevad?

3.
27.06.2020 / laupäeval kell 14:00-15:30
KUIDAS ehk installeering ja seosed?

Näitus kui elav organism. Kuidas kujunes näituse kui terviku struktuur? Näitus kui kollaaž? Kuidas mõjutab teoste tähendusvälja nende paigutus? Mõttemänguna katsetame läbi mõningate teostega erinevaid asukohti. Millised erinevad seosed tekivad naabertöödega? Millise tonaalsusega on näituse „On ütlemata vinge teid kõiki näha!“ teoste omavahelised aktiveeringud? Workshop’is osalejatega püüame avastada ja jagava võimalikult palju erinevaid assotsiatsioone ning isiklikest kogemustest lähtuvaid tõlgendusi, ja koos teha vaadeldavaks ja fikseerida sõnades näitusekooslus kui polüfooniline ja assotsiatsioonirohke seostevõrgustik.

Osalemiseks tuleb registreeruda aadressil haridus@kunstimaja.ee (kindlasti märkida ka soovitud ajad!)

OLETE OODATUD OSALEMA!

“On ütlemata vinge teid kõiki näha!” / Väike saal / Avamine 01. juunil kell 17.00!


facebook.com/kunstimaja

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht