Ilmus eesti keele praktiline õppevahend ukrainlastele


Õpiku „Розмовляємо естонською. Räägime eesti keelt“ autorid PhD Heinike Heinsoo ja PhD  Maksõm Kasianczuk on seadnud eesmärgiks luua ukrainlastele praktiline ja lihtne eesti keele õppevahend, mille abil saab eesti keelega tutvust teha ka iseseisvalt.

„Siiani on ukrainlased õppinud eesti keelt võõrkeele kaudu, olgu selleks inglise või vene keel. Ukrainlased on Eesti arvukuselt  teine vähemus, abiks paljudes majandusvaldkondades ja ukrainakeelne eesti keele õppevahend on kindlasti vajalik,“ ütles Heinike Heinsoo.

Käsiraamat eesti keele õppimiseks hõlmab endas minigrammatikat ja temaatilist sõnastikku. Õpik tutvustab eesti keele põhistruktuuri ja annab põgusa ülevaate eesti keele grammatikast ja sõnavarast.

„Õpiku eesmärk on  julgustada ukrainlasi eesti keelt õppima ja näidata, et eesti keel polegi nii raske. Loodetavasti sillutab õppevahend teed eestlaste ja ukrainlaste paremale üksteisemõistmisele,“ lisas Heinike Heinsoo.

Õpiku autorid on Lvivi Ülikooli eesti keele lektor, Tartu Ülikooli emeriitdotsent PhD Heinike Heinsoo ja ECOMI strateegilise informatsiooni nõunik PhD  Maksõm Kasianczuk.

A5 formaadis  pehmekaanelist õppevahendit saab tellida otse autoritelt heinike.heinsoo@ut.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht