Kaspars Brambergs ja Siiri Jüris Valga Muuseumis

Teisipäeval, 3. novembril kell 16.00 avatakse Valga Muuseumis Kaspars Brambergsi (LV) ja Siiri Jürise (EE) ühisnäitus “Kontakt”. Näituse kuraator on Peeter Talvistu. Avamisele saabuda ainult haigusnähtudeta!

Kolmandat aastat järjest organiseerib Tartu Kunstnike Liit Valga Muuseumi galeriis kaasaegse kunsti näitust. Sel korral on projekt kaudselt inspireeritud tänavusest Valga ja Valka jagamise 100. aastapäevast ning seetõttu on osalema kutsutud Kaspars Brambergs Lätist ja Siiri Jüris Eestist. Pealkiri „Kontakt” johtub tõdemusest, et mõlema kunstniku viimase aja looming meelitab vaatajat endaga füüsilisse kontakti astuma, kuid samas on mõlema teostes peidus ka midagi eemaletõukavat.

Tartu Ülikooli maaliosakonnast nii bakalaureuse kui magistri kraadi saanud Siiri Jüris (snd 1992) õpib parajasti Rootsi Kuninglikus Kunstiakadeemias Stockholmis. Jüris on terve oma loometee jooksul kujutanud peamiselt inimest, kuid on liikunud realistlikumalt (kuigi siiski nihestatud) lähenemiselt üha enam abstraktsusse. Praeguse näituse komplekt jätkab tema töödelt tuntud kontaktiotsinguid pehmemas vormis, kuid kujutatu kehalisus pole kuhugi kadunud.

Läti Kunstiakadeemias maali õppinud Kaspars Brambergs (snd 1974) on juba aastaid kasutanud oma maalidel erinevaid geoloogilisi materjale. Kui tema varasemaid, kihilisi sgrafiitot meenutava faktuuriga teoseid sai veel kirjeldada kui maale, siis viimastel aastatel on Brambergsi teosed üha enam liikunud kolmemõõtmelisse ruumi olles justkui algsete kompositsioonide mikroskoobi all nähtav suurendus.

Varem on Tartu Kunstnike Liidu ja Valga Muuseumi koostöös toimunud näitused „Piiripealne” (2018, kunstnikud Eva Mustonen, Laura Põld, Anna-Maria Saar, Diana Tamane, Kadri Toom) ja „Kõiksus” (2019, kunstnikud Mirjam Hinn, Eero Ijavoinen, Enn Põldroos). Kõigi kolme näituse kuraator on Peeter Talvistu ja graafiline kujundaja Katrin Nõu.

Näitus on avatud 28. novembrini.

Valga Muuseum, Vabaduse 8
www.valgamuuseum.ee
T–R 11–18, L 10–15
Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Valga linn, Valga Muuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht