Kastellaanimaja galeriis avatakse Maiu Moosese ja Angela Soopi ühisnäitus „Hoid“

31. augustil kell 17.00 avatakse Eduard Vilde muuseumi Kastellaanimaja galeriis Maiu Moosese ja Angela Soopi ühisnäitus „Hoid“.

Kunstnike jaoks on näituse pealkiri ajendatud üksteise hoidmisest ja märkamisest.

„Mõningaid asju õpid nähtavasti kogu elu. Ka seda, kuidas olemas olla. Nii enda, kui teise jaoks. Pannes tähele. Liikudes kaasa ja olles avatud uuele. Võtta aega ja jagada. Hoides.“ kirjeldavad Mooses ja Soop. „Hoid eeldab kohalolu, hoolimist ja tunnetust. Vahest on see seotud ka otsusega, mis ei pruugi olla kõige mugavam. Mõnede otsuste puhul ei olegi valikuid, need on iseenesest olemas ja sinus. Kui keegi sind hoiab, siis võid olla kindel, et oled õnnega koos. Igaüks võib olla „keegi“.“

Kastellaanimaja galeriis on eksponeeritud Maiu Moosese akvarellmaalid ja tuššijoonistused ning Angela Soopi kohaspetsiifilised installatsioonid ja autoritehnikas kangamaalid seeriast „Mähitud maalid“.

Maiu Mooses on sündinud 1974 Raplas. Õppinud Eesti Kunstiakadeemias metallikunsti ( BA 1998) ja õpetajakoolitust (2005). Töötanud kunstiõpetajana Rapla kunstiseltsis, Kose kunstikoolis ning Vanalinna Hariduskolleegiumi kunstikoolis. Hetkel õpetab ta Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Kunstiakadeemias. Näitustel on Mooses osalenud ehete, maalide ning joonistustega aastast 1997.

Angela Soop (Kaili-Angela Konno) on lõpetanud maalikunsti eriala (MA 1999), 2018.a kaitses ta samas magistrikraadi kunstihariduses. Näitustel esineb 1997. a., tal on arvukalt isikunäitusi ning ta on osalenud grupi- ja kuraatornäitustel. Lisaks õpetamisele tegutseb Soop mitmetes valdkondades nagu joonistus, maal, foto, kohaspetsiifiline installatsioon ning näituste ja telestuudiote kujundus.

Näitus „Hoid“ jääb avatuks 30. septembrini.

Galeriid saab külastada T, N-L 11-17, K 11-18.

Eduard Vilde muuseum
Kastellaanimaja galerii
Roheline aas 3, Kadriorg
www.kirjanduskeskus.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht