Keeletoimetajate liidu kolmas aastaraamat ootab lugejaid

Eesti Keeletoimetajate Liidul on ilmunud kolmas aastaraamat, mis on liidu veebilehel kõigile huvilistele tasuta kättesaadav.

Kuigi aastaraamatus kajastatakse liidu traditsioonilisi tegevusi – Vikipeedia keeletoimetamistalguid, kampaaniat „Kutsu keeletoimetaja külla!“, toimetajaauhinna väljaandmist jms –, on suurem osa raamatust pühendatud siiski üldhuvitavatele keeleteemadele. „Aastaraamatus väärtustame oma minevikupärandit, räägime kaasa päevakajalistel teemadel ning mõtiskleme keelehoolde tuleviku üle,“ kommenteeris raamatu temaatilist haaret peatoimetaja Riina Reinsalu.

Aastaraamatu keskme moodustab artikkel liidu auliikme Linda Targo era- ja tööelust, mis annab aimu keeletoimetaja tegemistest eelmise sajandi teisel poolel. Meenutusartiklile lisaks leiab aastaraamatust ülevaate tõlkija ja toimetaja rollist tänapäeva tööturul, arutluse keelemuutuste üle viie üksiksõna näitel ning eduloo koostööst veebilehe kriis.ee arendamisel. Samuti pakub aastaraamat väärt teadmisi selle kohta, mil viisil rakendada selge keele põhimõtteid tekstiloomes, kuidas väljendada suurusi ja väärtusi täppistekstides ning millega võiks keeletoimetaja arvestada oma ettevõtte asutamisel.

Aastaraamatu peatoimetaja on Riina Reinsalu, kolleegiumi liikmed Helika Mäekivi, Airi Männik, Nele Otto-Luts, Külli Pärtel, Riina Reinsalu ja Ann Siiman, keeletoimetaja-korrektor Piret Joalaid ning kujundaja Krista Saare. Eesti Keeletoimetajate Liidu aastaraamatu väljaandmist toetas Haridus- ja Teadusministeerium.

Varasemad aastaraamatud leiab aadressilt https://www.keeletoimetajateliit.ee/aastaraamat/.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht