Kristel Saan “My Rising Sign is Dancer”

Kristel Saani isikunäituse “My Rising Sign is Dancer” avatakse teisipäeval, 2. juunil kell 18 EKA galeriis, Vabaduse väljak 6/8.
“Käesolev näitus küsitleb keha kogemust visuaalselt ülelaetud maailmas. Näitus käsitleb meis kõigis olemasolevatest personaalsetest arhiividest loodud kuvandeid ja selle käigus tekkinud vahetust ning kõneleb ebausu suspensioonist ja kaugusest romantiseeritud utopistlikust ruumist. Kuidas ruum saab eksisteerida kui inimene ei ole võimeline või füüsiliselt lubatud selles osalema ehk kuidas inimene tungib ruumi ja mitte olemasolev ruum inimese alateadvusse, luues heterotoopse välja, millel kohtudes tundub kõik jälle reaalsena. “My Rising Sign is Dancer” vaatab  mitmekihilisse maatriksisse, millesse sekkumine tundub oluline aspektist, et mitte sattuda somnambulistlik-unenäolisse transsi, milles kaasaegne maailm hakkab juhtumisi sinu eest manifesteerima. Mitte miski ei tundu reaalne, samas on kõik jube reaalne, millisena ma sulle paistan, mida sa valikust endale tahad..”
Kristel Saan on Vancouver’is tegutsev kunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala bakalaureuseõppe 2012. aastal ning õppinud vabasid kunste Londonis, Central Saint Martins College of Art and Design’is. Lisaks on ta end täiendanud Vancouver’is, Emily Carr University of Art and Design’is visuaalsete kunstide osakonnas (2013) ning Rhode Island School of Design’is, Ameerika Ühendriikides (2014). Õpingutega samaaegselt on Kristel Saan osalenud näitustel Eestis, Soomes, Ungaris, Taanis, Inglismaal, Saksamaal, Belgias, Ameerikas ja Kanadas. Käesolev näitus “My Rising Sign is Dancer” on Kristel Saani viies personaalnäitus ning osa kunstniku magistritööst.
“Minu alustatud kunstnikutee keraamikuna on nihkunud skulptuuri, installatsiooni, fotosse, koreograafiasse ja digitaalsesse meediasse.. Sellest on saanud üks surra-murra, mida ikka ja jälle poeesia abil lahti harutan; Suur osa ja armastus minu praktikast on kirjutamine.”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht