Kultuuri Tegu 2021 läheb Ukrainaga seotud kunstnikele 

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp annab teisipäeval Eesti Kultuuri Koja konverentsil üle Kultuuri Tegu 2021 auhinnad.

“Seoses sõjaga Ukrainas otsustasime Kultuuri Teo konkurssi 2021 mitte välja kuulutada ja suunata auhind Eesti-Ukraina kultuurisidemeid hoidvale tandemile ja Hersoni kunstnike fondile,” vahendab auhinna mõtte algataja Egge Kulbok- Lattik. “Tandemis osalevad Ukraina kunstnik Viktoria ja Eesti kultuuritegelane, Voronja galerii asutaja Raul Oreškin, kes kogub raha Ukraina kunstnike heaks ja vahendab informatsiooni Hersonist.”

Auhinnafond jaguneb:

1500 eurot Ukraina kunstnik Viktoria – vapruse eest sõja kajastamisel ja Ukraina kunstnike näituse  “Päästik / Тригер / Triggerkureerimise eest Tartus.

1500 eurot Raul Oreškin – sidemete hoidmise eest Ukrainaga, teedrajavate värskete ideede ja nende realiseerimise eest (Voronja galerii, Tartu Uus Teater, kunstipood tARTu, kodukohvikud).

2000 eurot Heategevusfondile Hersoni linna kunstnike toetuseks.

Auhinnatseremoonia avab Eesti Kultuuri Koja välk-konverentsi “Muutuv maailm. Kuidas edasi?” Pärast autasustamist järgnevad paneelarutelud ühiskonnas põletavatel teemadel.

Ettekannetega esinema ja arutlema tulevad ühiskonnategelased ning mõtlejad. 

Esimeses paneelis saavad sõna Eva-Maria Liimets, Jonatan Vseviov, Marju Lauristin, Andres Puustusmaa ja Kristiina Ehin. Arutelu juhib Toomas Kiho. Teemad on: Kuidas mõtestada toimuvat? Milline on uus ja muutuv maailmakord? Kuidas edasi?

Teises paneelis on publiku ees Ülle Madise, Mihkel Kunnus, Aveliina Helm, Jelena Skulskaja ja Stella-Maria Sillaste (gümnasist). Vestlust suunab Egge Kulbok-Lattik. Teemaderingis: Eriarvamustes Eesti. Jätkusuutliku arengu eelduseks on üldine mõistmine ühiskonnas, et vaja on õppida uutmoodi mõtlema ja koostööd tegema. Kas globaalsest kriisi aitab välja  rohujuure tasandilt tõusev koostöö?

Kultuurikoda kutsub kõiki kaasa rääkima – mõlemas paneelis on avatud mikrofon ka saalile.

Sissepääs konverentsile on tasuta ja võimalusel annetusega Ukrainale. Konverentsist teeb ülekande ka Postimees.

Kultuurikoda tänab neid, ilma kelleta poleks konverents teoks saanud: Kultuuriministeerium, Värska, Jaanihanso, Postimees

Konverentsile teeb muusikalise eelhäälestuse vokaalkvintett. Pärast arutelusid aga järgneb bankett kõigile osavõtjatele, kus nii publik kui ka panelistid saavad omavahel vabas vormis mõtteid vahetada.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht