Kultuuriakadeemias alustab soome-ugri-teemaline loengusari 

1. märtsil saab alguse TÜ Viljandi kultuuriakadeemia uus loengusari „Soome-ugri kultuurid“. Virtuaalsele kursusele on oodatud kõik huvilised, kel on soov uurali rahvastest, nende keelest ja kultuurist rohkem teada saada. Loengutes osalemine on tasuta.

Loengusarjas vaadeldakse soome-ugri rahvaste ajaloolis-geograafilisi levikualasid, uurali keelepuu lahknemisi, soome-ugri ürgsõnavara ja laensõnakihistusi. Ülevaate saab iga keelerühma kujunemisest, kultuurikontaktidest ning esmastest kirjalikest ülestähendustest. Samuti käsitletakse rühmade elatisalasid, usundit ning rahvakultuuri erijooni. Loengutsükli lõpuosas keskendutakse keelesugulaste uuemale ajaloole ja kaasaja valuküsimustele.

Kursuse lektoril Taisto-Kalevi Raudalainenil on hea meel, et uurali rahvaste tundma õppimine on ühiskonnas laiemalt päevakorda tõusnud. „Meie lähemaid ja kaugemaid sugulaskeeli kõnelevail soome-ugri rahvail on põnev ajalugu, rikkalik kultuur ja usundiline pärimus, mis moodustab lahutamatu osa Euroopa etniliste kultuuride mosaiigist,“ sõnas Raudalainen.

Virtuaalseid loenguid saab vaadata alates 1. märtsist endale sobival ajal. Täiendusõppijana ainele registreerudes on võimalik sooritada ka eksam ja saada TÜ Viljandi kultuuriakadeemia täiendusõppe tunnistus. Vabakuulajana registreeruda pole vaja. Loengusari „Soome-ugri kultuurid“ kuulub Soome-ugri kultuuripealinn 2021 sündmuste kavasse.

Rohkem infot: https://www.kultuur.ut.ee/et/taiendusope/loengutesari-soome-ugri-kultuurid.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht