Kuraatorituur näitusele “Sisearhitekt Aulo Padar. Märgilised interjöörid”

Eesti Arhitektuurimuuseum kutsub laupäeval 12. detsembril kell 14 Rotermanni soolalattu kuraatorituurile näitusele sisearhitekt ja sisearhitektide õpetaja Aulo Padari märgilistest interjööridest. Näitust tutvustavad  kuraatorid Grete Veskiväli ja Kadi Karmann.

Aulo Padari projektidest tähtsaima osa moodustavad avalike hoonete ja endiste kolhoosikeskuste interjöörid. Koostöös arhitekt Toomas Reinuga valmisid Võrumaal Linda kolhoosi peahoone Kobelas (1971–1973) ning Rapla KEK-i peahoone Raplas (1973–1977). Samuti kuulus Padar Moskva olümpiamängudeks ehitatud Pirita purjespordikeskuse (1975–1980) autorite kollektiivi. Tema loomingusse kuulub ka valuutapoe Turist (1981–1982) ning nüüdseks hävinud poliitharidusmaja, hilisema Sakala keskuse (1982–1986) sisearhitektuur. Ka Estonia teatrimaja sisearhitektuur on Aulo Padari töö, nii kammersaalis kui ka maja uuendamisel tehtu.
Padaril on olnud õnne kogu karjääri kestel tegeleda rea Eesti arhitektuuri kullafondi kuuluvate hoonetega. Isikupärase autorina lõi ta neisse interjöörid, mis olid või on väärtuslikud nii tervikuna kui üksikesemete tasandil. Padari loomingus kajastub laiemalt Nõukogude perioodi arhitektuuri- ja ruumiloome fenomen ning aina olulisemaks muutub toonaste mastaapsete ruumikontseptsioonide taga olevate tekke- ja ehituslugude dokumenteerimine.

Kuratorituurile laupäeval  12. detsembril kell 14 ootame vaid neid, kel tervis korras, maski kandmine on kohustuslik. Palun andke oma osalemise soovist teada SIIN.
Osalemine muuseumipiletiga (6 eurot või 4 eurot).

Raamatu kaanel on kujutatud 1984. aastal projekteeritud, aga tänini ehitamata Tallinna Ooperi- ja balletiteatri suurt saali.

Koos näitusega ilmus Karen Jagodini ja Sille Pihlaku koostatud ülevaatlik kataloog, mis võtab Aulo Padari loomingu kokku ja tutvustab ajatuid interjööre. Kataloog on müügil Eesti Arhitektuurimuuseumi muuseumipoes ja e-poes.
Kui olud lubavad, toimuvad edaspidi ka mõne erilise objekti ühiskülastused ning Maris Kerge Aulo Padarist valminud portreefilmi ühisvaatamine.

Näitus Rotermanni soolalalo galeriikorrusel on avatud 4. aprillini 2021

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht