Lea Libliku näituse „Jõelinlase rajad üle jõe” avamine Tartu Kunstimajas

joelinlase-rajad-ule-joe-lea-liblikKolmapäeval, 19. oktoobril kell 18:00 avatakse Tartru Kunstimaja väikeses saalis Lea Libliku isiknäitus „Jõelinlase rajad üle jõe“.
Lea Liblik (snd 1971) õppis maalikunsti Tartu Kõrgemas kunstikoolis ning on selle lõpetamisest saati, nüüdseks juba üle kümne aasta, olnud vabakutseline kunstnik.
Kunstimaja näitus koosneb suuresti 2016. aastal maalitud töödest, mis on kõik pühendatud Tartu sildadele.
Jõelinlastel on vaja ületada jõge, et jõuda Ülejõele. Seda on tehtud paadiga, parvega, ujudes, aga kõige rohkem on ehitatud sildu. Praegu viib Tartus üle Emajõe 7 silda. Aga kus asub Ülejõe? Kes on kelle jaoks ülejõelased? Kas sillad ühendavad või eraldavad? Kas Jõgi ühendab või lahutab? Eks erinevatel aegadel on olnud nii üht kui teist.
Emajõe poolt kaheks jagatud Tartu on arhetüüpne jõelinn. Jõelinna elanikud on omamoodi, teistsugused kui Merelinna või Järvelinna omad.
Jõgi voolab, viib ära. Kas võib siis öelda, et Jõelinna inimesed on pisut pealiskaudsemad? Ei, ei ole, neil on ehk pisut kergem, sest jõgi viib ära muda, viib minema halva, ent neil on ka raskem, sest jõgi võib kaasa viia ka hea. Jõelinna elanikud saavad alal hoida vaid kõige olulisema.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht