Daukantė Subačiūtė „liar liar“ ja Mark Antonius Puhkani „Aastaringid“ Kondase keskuses

19. juunil kell 13 avatakse Kondase keskuses leedulanna Daukantė Subačiūtė näituse „liar liar“. Daukantė Subačiūtė on noor Leedu illustraator, kes leiab joonistamiseks inspiratsiooni igapäevaolukordadest, kalambuuridest ja popkultuurist. Tema töödes on nii teravaid peidetud kommentaare ümbritseva kohta kui ka vaimukaid visuaalseid sõnamänge.

Näituse nimi „liar liar“ tuleb ingliskeelsest ütlusest „Liar liar pants on fire“, mis otsetõlkes tähendab „Valetaja, valetaja, püksid tules“. Näitusel on üleval ka samanimeline pilt, kus näeme pättide pükse leekidesse süttivat ning politseinikke, käed risti rinnal, vaatemängu nautimas.

Subačiūtė on lõpetanud Vilnuse kunstiakadeemia graafilise disaini ja Hollandi Eindhoveni disainiakadeemia infodisaini erialal. Ta on oma loomingu eest võitnud mainekaid auhindu nii USAs, Jaapanis kui ka Euroopas.

20. juunil kell 17 avatakse Kondase keskusesse Mark Antonius Puhkani esimese isikunäituse „Aastaringid“ . Väljas on kunstniku viimaste aastate joonistused. Kõik kokku on otsekui visuaalne päevik, milles kajastub aastaaegade ja eluhetkede vaheldumine. Puhkan jäädvustab piltidele nii seda, mida ta näeb, kui ka seda, mida ta mõtleb või tunneb. Ta leiab viisi, kuidas panna pildikeelde kuldnoka laul või päikesest põlenud selga jahutav vesi Käsmu rannas. Samuti võib piltidelt leida suurte tundmuste kujutamist nagu seda on valu ja armastus.

Autor lühidalt aastaringidest: „Võttes ristlõike inimhingest, tundub, et puuga sarnaselt on ka selles oma kasvuringid. Aasta-aastalt koguneb elamusi, õppetunde, oskusi ja vaimsust. Aastaringides on koos terve senise elu kulgemine. Inimese aastaringid on tema mälestused. Mida rohkem on ringe, seda raskem on pilku suunata sügavale, tuuma poole, kus varjub lapsepõlv.“

Mark Antonius Puhkan (sündinud 1994) on Eesti kunstnik, kelle põhilised meediumid on joonistus ja kõrgtrükk. On lõpetanud Eesti kunstiakadeemia bakalaureuseõppe graafika ning magistrantuuri kaasaegse kunsti erialal. Töötab õppejõuna Eesti kunstiakadeemias ja illustraatorina Postimehes. Muuhulgas on illustreerinud Tammsaare „Tõe ja õiguse“ I osa juubelitrükise (2018) ning andnud välja graafilise novelli „Antennimaja inimesed“ (2019). On esinenud mitmel ühisnäitusel Eestis ja välismaal.

Näitus on avatud 31. juulini.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht