Legendaarne ARS avab rahvale oma uksed

Tallinnas Pärnu maanteel asuv endine Tallinna Kunstitoodete Kombinaat ARS avab 1. novembril ARS Showroomi – kauplus-galerii, kus kunstihuvilistel on võimalik näha ja osta Eesti professionaalsete kunstnike originaalloomingut ja autoritiraaže.

ARS Showroomi regulaarselt vahetuv väljapanek tutvustab ligi viiekümne ARS Kunstilinnakus tegutseva kunstniku loomingut. Lisaks ajalooliselt ARSis aukohal olnud tarbekunstile on huvilistel võimalik tutvuda ka ARSi stuudiotes ja töökodades loodud loodud maalide, skulptuuride, disainrõivaste, graafika, nahatoodete ja teiste teostega.

„ARSis tegutseb täna ligi sada kunstnikku ja loomevaldkonna ettevõtet ning Showroomi pidevalt uuenev väljapanek teeb läbilõike nende tegemistest. ARS Showroom on koht, kust leiab inspireerivaid sisustuselemente koju või kontorisse ning kingitusi nii lähedastele kui ka koostööpartneritele. Kvaliteetne ja mõttega loodud Eesti kunst on kindlasti investeering, mille väärtus ajas kasvab,“ kinnitas ARS Showroomi juht Jaanika Kikkas.

Tema sõnul leiavad huvilised ARS Showroomist näiteks ARS keraamikakeskuse algusaegadest valmivaid Kersti Karu elevante, Raili Keivi eksperimentaalseid betooni ja portselani ühendavaid nõusid, Gudrun ja Lauri Koppeli graafikat, Liisa Kruusmägi maale, Johnson ja Johnson rinnamärke, Marko Mäetamme karupatju ja palju muud.

Legendaarset kompleksi omab ja haldab ligemale tuhandet kunstnikku, kunstiteadlast ja kunstitöötajat koondav Eesti Kunstnike Liit, mille presidendi Vano Allsalu sõnul on Showroomi avamine oluline verstapost funktsionaalselt tervikliku ARS Kunstilinnaku loomisel.

„Oleme EAS toel käivitanud projekti „Avatud ARS“, mille eesmärk on arendada ARSi kompleks kaasaegseks kunstilinnakuks, kus on tänasest oluliselt paremad võimalused kunsti loomiseks, Eesti kunstimaastiku elavdamiseks ja ka Eesti kunsti ekspordi edendamiseks,“ ütles Vano Allsalu.

Kunstnike Liidu juhi kinnitusel tuleb kunsti jätkusuutlikkuse tagamiseks tegeleda nii kunsti loomiseks ja arendamiseks vajaliku taristu arendamisega kui ka müügiformaatide laiendamisega.

„Lisaks ARS Showroomi avamisele käivitame novembris projekti korras kontseptuaalkaupluse ARS CONCEPT peatselt avatavas T1 kaubanduskeskuses. ARS CONCEPTis saab iga keskuse külastaja näha ja soovi korral ka soetada mõttega tehtud ja valitud kõrgtasemel professionaalset kunsti. Viime loomingu inimestele lähemale,“ lubas ta.

Allsalu sõnul on ARS juba täna suurim kunsti produktsioonikeskkond Eestis ning rahvusvaheliseltki silmapaistva arengupotentsiaaliga koht, kus kunstnikkond on ühendanud jõud, et loomiseks, eksponeerimiseks ja müügiks paremaid võimalusi luua.

„ARS Kunstilinnak saab olema Eesti kunsti tuiksoon ja ideede kasvulava, kus kunstnikud ja loomeettevõtted saavad töötada, uusi kontakte luua ja oma oskusi arendada. Avatud ARSi projekti raames on kavas rajada kunstilinnakusse ka promotsiooni- ja koolituskeskus, mis hõlmab nii galerii, etenduspaiga, müügisaali kui seminariruumi ja pakub ARS Kunstilinnaku kogukonnale inspireerivaid võimalusi tihedamaks koostööks ja ühistegevuseks,“ sõnas Allsalu.

ARS Showroom ootab külalisi esmaspäevast reedeni kell 10:00 – 16:00 aadressil Pärnu mnt 154.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht