Liina Lelovi “Ei taaskasutusele” Hop galeriis

Liina Lelov
EI TAASKASUTUSELE
21.10.-15.11.2022

Neljapäeval, 20. oktoobril kell 18.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Liina Lelovi näitus „Ei taaskasutusele“.
Ehtekunstnik Liina Lelov tõdeb, et ühiskonnas on hetkel kuumaks teemaks taaskasutus, aga seda liiga ühekülgselt. Hop galeriis saab näha tema eheteks vormunud mõtisklusi sellel teemal.

„Tavaliselt peetakse taaskasutuse all silmas materjalide ümbertöötlust või paremal juhul teise ringi riiete ja toidunõude kasutamist. Samas inimestena me pidevalt taaskasutame ideid, emotsioone ja märke. Kõik kordub aastast aastasse, sajandist sajandisse“, arutleb Lelov. „Köögilaua taga räägitakse ikka samu jutte, kuigi aastanumber muutub. Me räägime sõjast, põgenikest, elektrihinnast ja kuulsuste eraelust – kas üldse midagi on siin maailmas muutunud? Hiljuti oli Euroopas taas tulistamine kus tulistaja kordas oma manifestis varasemate massitulistajate ideid. Me taaskasutame kõike, mõtlemata selle mõjule ja laiemale taustale. Kas kunagi on üldse lootust taaskasutuse lõpule? Mulle tundub, et mitte ja tulevik näib mustem kui varem“, ütleb kunstnik.

“Ei taaskasutusele” on jätkuks kunstniku eelmisele näitusele “Unistus lendavatest autodest”, kuid seekord on tema ehted täidetud kurbusega. Inimestena astume eemale loodusest, katame, sünteesime ja segame seda lühiajalise rahulduse saamiseks, vaid selleks, et taastoota kõlvatut tsüklit, mis halastamatult kisub meid ebakindluse ja ennustamatuse suunas. See konflikt on esil ka Lelovi ehetes, väljendudes materjalikonfliktis fotopolümeeri ja kummi ning looduslike materjalide vahel.

Liina Lelov (1983) on raamatukoguhoidja hingega ehtekunstnik kes hetkel omandab magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemias. Tema tööd on põhiliselt seotud ühiskonna valupunktide, aga ka unistustega helgemast tulevikust. Liina Lelovi töid on eksponeeritud mitmetel näitustel nii Eestis kui ka välismaal.

Tänud: Valdek Laur, Lauri Reimann, Vivian Siirman, Fred Truus.
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.
Näituseid HOP galeriis toetavad Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium ja Liviko AS.

HOP galerii
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
N–T 11.00–18.00
hopgalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht