Maajaam kuulutab välja konkursi rahvusvahelisele tehnoloogilise kunsti näitusele “Metsikud bitid” 

Tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam kuulutab välja teise konkursi, et leida sobivaid teoseid vabaõhu näitusele “Metsikud bitid”.

“Metsikud bitid” on tehnoloogilise kunsti residentuuri- ja näituseprogramm, mis kulmineerub suurejoonelise vabaõhu näitusega 2024. aasta suvel Lõuna-Eesti kuppelmaastike vahel. “Metsikud bitid” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.  Esimene konkurss toimus 2022. aastal ning käesoleva konkursi näol on tegemist on viimase avaliku ideekorjega enne 2024. aastal toimuvat näitust.

Maajaam otsib läbi konkursi kunstiteoseid, mis käsitlevad inimese seisundit tänapäeva ühiskonnas ja mis uurivad inimese, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunkte. Näituse eesmärgiks on luua uut tüüpi kogemuslikke olukordi, mis avardaks  inimeste mõttemaailma. Teosed peavad vastu pidama välitingimustes ning sobituma Maajaama ümbritsevasse loodusesse. Osalema on oodatud nii eesti kui välisriikide erinevate distsipliinide kunstnikud.

Valitud kunstnikud saavad võimaluse osaleda 2023. aasta suvel Maajaamas toimuvas kolmenädalases residentuuris. Kunstitalu Maajaam üheks põhiliseks fookuseks ongi residentuuride korraldamine. Äsja on valminud uus residentuurimaja ning suuremate teoste jaoks eraldi töökoda. “Loomeresidentuuri formaat on väga hea võimalus, et oma projekti intensiivselt edasi arendada ning ideid vahetada. Oleme viimastel aastatel teinud mitmeid arendusi, et kunstnikke vastu võtta ja neile häid töötingimusi pakkuda.” kommenteerib Maajaama ellukutsuja Timo Toots.

Teosed valib välja kunstiline kolleegium, kuhu kuuluvad Maajaama eestvedajad Timo Toots ja Mari-Liis Rebane, kunstnik Taavi Suisalu ja Linnafestivali UIT korraldajad Kadri Lind ja Marie Kliiman. 2023. aasta residentuuri valitakse välja kolm kuni viis projekti, iga projekt saab autorihonorari ja kaetakse kokkulepitud ulatuses kulutused produktsioonile, transpordile ja ööbimisele. “Metsikud bitid” residentuuri- ja näituseprogrammiga seotud tegevusi kaasrahastavad Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024, Eesti Kultuurkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Eestis.

Projektiideid oodatakse kuni 27. jaanuaril 2023 ja tulemused selguvad märtsis 2023.

Täpsem info kandideerimise ja osalemise tingimuste kohta: www.wildbits.ee/et/opencall/

Mis on Maajaam?

Maajaam on tehnoloogia- ja kunstitalu, mis asub Lõuna-Eestis, Otepää Looduspargi aladel. Kuppelmaastikule loodud väike kunstikeskus toimib kui traditsiooniline talu, kuid põllumajanduse asemel kultiveeritakse uut kunsti ja uusi tehnoloogiaid. Kunstikeskuse ühes fookuseks on residentuuride korraldamine, mille käigus näituse teosed valmivad. Maajaama veavad kunstnikud Timo Toots ja Mari-Liis Rebane.

www.maajaam.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht