Maara Vindi näitus “Pühade elu”

Maara Vindi näitus “Pühade elu” Viimsi Püha Jaakobi kirikus avatakse  Maara0128. juunil kell 12, jumalateenistuse algus kell 11. Kunstnik Maara Vindi tuššijoonistused ja akvarellmaalid on kantud sügavast isiklikust kogemuslikust visioonist. Just ilmutuslikud ja aimduslikud pildid, mis on omased tema vaimuelu kandvast nägemuslikkusest  inspireerivad tema kunsti.  Kohati lapsemeelselt ausad,  siirad ja usklikule iseloomulikult ilmutusliku iseloomuga kaetud ja üdini siirad tööd.
Usust kantud sakraalsed motiivid on viinud autori kristluse algläteteni. Käesolev näitus “Pühade elu” on inspireeritud kristlike  pühakute ja  õpetajate elu ja kannatuste kõikumatust usust oma Issandale. Läbi ohverdava usukindluse võib kristuse kirik olla neile tänulik ja isegi alandlikult uhke.
Maara Vint on oma juubelihõngulise näituse tööde kohta öelnud : “Pühad inimesed on ohverdanud oma elu Kristusele ja nende kaudu võivad nad meile õpetada ja ilmutada armu.  Pühakud on andnud tunnistust suurest Kristuse armust ja õpetanud ka meid olema tänumeeles ja rahus nii Jumala kui inimestega.  Jumala arm olgu kõigi saatjaks. “
Religioosne maailmavaade ja sellest tulenev kunst ei olegi nii iseenesest mõistetav nähtus.  Seda rõõmustavam on, et kaheksa sajandi pikkuse Maarjamaa ajaloo meenutamise aastal saame  osa Maara Vindi imelisest loomingumaailmast, mis lähtub oma sõnumilt pühakute ja pühade vankumatust usust ja ohverdusest olgu või oma elu hinnaga.
Näitusel on väljas kunstniku viimaste aastate looming, pildid: “Neitsi Maarja ilmutused”,  mitmete pühakute elud nagu: “ Püha Franciscuse imeteod” ja teised mis ilmestavad eelöeldut.
Nõtke pildikeel oma Eedeniaeda meenutavate motiividega,  lillede, taimede ja puude ornamentika motiividega.  Enamuses pastelse koloreeringu ja kindlatüübilise kunstnikule omase tervikut taotleva kompositsiooniga, millel on keskel oma kindlel ikonograafiline motiiv, mida omakorda ümbritseb hajuvalt sujuv  teemakohane loodustaust.  Inimest ja loodust kujutav moodustab pea alati orgaanilise terviku.  Kohati illustratiivselt mõjuvad, kuid täiust ihalevad ning täiuslikust sõnumist kantud pildid.
Maara Vint kuulub nende väheste väljavalitute hulka, kelle loomulik pärisosa on väljendada oma isiklikku tänumeelt läbi kogemuslike nägemuste kunstis. Tema tööde vaatamine kutsub keskenduma ja selleks on Viimsi pühakoda parim paik. Kunstnik ütleb: “pildid on tehtud Issandale”!

28. 06. – 26. 08. 2015

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht