Maria Ader “Love And Life Interested Me So” Vaal galeriis

Maria Ader
“Love And Life Interested Me So”
08.09 – 08.10.2016
Maria Aderi teostes saab hävingust loominguline akt, kus plahvatuses vabaneb potentsiaal uue tegelikkuse sünniks. Näitus loob keskkonna, mis asub füüsilise reaalsuse ja kujutlusvõime piiril, kus muutub tajutavaks ruumi neljas mõõde – aeg. Valgusinstallatsioon pakub vaatajale võimaluse astuda igavese päikesetõusu sisse – hetkesse, kus kaader on peatunud, ning õnnelik lõpp ootab käesirutuse kaugusel. Kui tema eelnevad isiknäitused „Château One’s Heart” (2013) ja „Kajatsoonis” (2015) olid omamoodi teelolek ning kohalolu, siis „Love And Life Interested Me So” on otsingute lõpp, väljamurdmine ja iseendaks saamine.
Näitusel põimuvad tuttavlikud elemendid uues kontekstis. Toimub kaose ja korra, tehisliku ja loodusliku võimatuna näiv kohtumine. Kõik see tekitab mulje apokalüptilisest maailmast, mille on taas algosadeks lõhkunud tundmatu jõud, kuid mille korratuses on aimata uute, meile tundmatute struktuuride jooni. Maria Aderi maailmalõpuesteetika on optimistlik – subjekt on küll kaduv, kuid teda ümbritsev keskkond pidevalt reorganiseeruv ja uuestisündiv.
Maria Ader (1984) on lõpetanud Tartu Ülikooli maaliosakonna 2008. aastal, täiendanud oma õpinguid Ida-Londoni Ülikoolis aastatel 2009-2010 ning kaitsnud magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas 2011. aastal. Tema loomingut iseloomustab elurõõm, improvisatsioon ning popilikud värvid. Maria Aderi suuremõõtmelised abstraktsed teosed ammutavad inspiratsiooni nii Lääne linnakeskkonnast (grafiti) kui Idamaade kehakunstist (irezumi tätoveeringud), moodustades uue sensoorse ruumi, kus traditsioonide ja nooruslikkuse kohtumine kannab endas ajatuse tunnetust.
Tänud: Artur Ader, Marje Ader, Johanna Ulfsak, Kris Lemsalu, Rain Tolk, Edith Karlson, Liisa Kivi, Janis Rizhovs, Jan Tomson
Näitust toetab Eesti Kultuurkapital, Valmiermuiza Brewery

Vaal galerii
+372 6810 871
+372 5302 8766
galerii@vaal.ee
Tartu mnt 80d, 10112 Tallinn

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht