MIMIKRI. Eesti Tekstiilikunstnike Liidu aastanäitus ja tekstiilipreemiate laureaadid Uue Kunsti Muuseumis

Marilyn Piirsalu. Mimi Kri. 2021

Näituse avamine 4. detsembril kell 16.00

Foto Luisa Greta Vilo

Ester Must. Olemus. Pallase lõputöö juhendaja Kadi Pajupuu. 2021.

Näitus on avatud 5.12.2021 – 30.01.2022

Mimikri kui kohastumise tüüp, järeleahvimine või jäljendamine on omadus, mis aitab ellu jääda. Ellujäämise kunsti kõige laiemaid interpretatsioone pakub ka Uue Kunsti Muuseumis avanev Eesti Tekstiilikunstnike Liidu väljapanek.

Näitus MIMIKRI toob vaatajate ette tööd, mis tõlgendavad näituse teemat ja seostuvad tekstiili kui väljendusvahendiga kontseptsiooni, materjali või tehnika kaudu.

Osalevad autorid on oma töödes tundmatuseni muutunud või vastupidi, äravahetamiseni iseendaks jäänud, kõnetades tänast näitusekülastajat aktuaalsetel teemadel tekstiili keeles. Tuttavad paigad ja inimesed vahelduvad mõtteuperpallidega, sügavate hingesoppide avamine peitusemänguga.

Näituse peategelane on loodus, mis erinevates avaldumisvormides on kohal peaaegu igas teoses. Tekstiil võimaldab luua visuaalseid ja kontseptuaalseid mustrikoopiaid ja teisikuid, samuti värvikombinatsioone ja vorme, mis on silmapaistvad ja samas tähelepandamatud, kasutades edukalt nii tasapindset kui ka ruumilist vormi. Teemaga suhestudes saavad oma võimaluse nii moodsad tehnoloogiad kui autorite unikaalsed tehnikad ja traditsioonilised oskused. Näitusele said esitada oma teoseid nii ETeKL liikmed kui ka kunstnikud väljastpoolt liitu ning kõrgkoolide tekstiilikunsti tudengid. Valiku tegi žürii koosseisus Krista Leesi, Maryliis Teinfeldt-Grins ja Madis Liplap.

Näitusel MIMIKRI osalevad autorid: Frank Abner, Reena Curphey, Ainikki Eiskop, Ehalill Halliste, Sigrid Huik, Mariann Kallas, Heli Kelt, Annika Kiidron-

Frank Abner. Muutumises. 2021

Roomets, Krista Leesi, Maasike Maasik, Lylian Meister, Ester Must, Merike Männi, Ilme-Anu Neemre, Merle Nisuma, Marin Nooni, Aet Ollisaar, Ingrid Helena Pajo, Erika Pedak, Katrin Pere, Liis Pihlik, Marilyn Piirsalu, Liilia Pilden, Ülle Raadik, Anu Raud, Merike Roodla, Ilme Rätsep, Ülle Saatmäe, Mari Seger, Eve Selisaar, Merle Suurkask, Ljudmila Swarczewskaja, Aune Taamal, Erika Tammpere, Maryliis Teinfeldt-Grins, Liisa Torsus

Aastanäitusel eksponeeritakse eraldi väljapanekuna ETeKL tekstiilipreemiate tänavuste laureaatide töid. Preemia Aasta Tekstiilikunstnik 2020 laureaat on Ülle Saatmäe, kes pälvis preemia jätkusuutliku looduslähedase temaatika ja teostuse veenva rakendamise eest. Aasta Nooreks Tekstiilikunstnikuks 2020 valiti Karl-Artur Korsar tervikliku ja töömahuka tulemuse eest omanimelise kaubamärgi arendamisel. Tunnustuse Aasta Tekstiilitegu 2020 pälvis Marju Raabe tegevus Eesti tekstiilivaldkonna tutvustamisel ja mõtestamisel. Tekstiilipreemiaid antakse Eesti Tekstiilikunstnike Liidu (ETeKL) eestvõttel välja kord aastas alates 1996. aastast.

Näituse kujundaja on Madis Liplap
Näituse graafiline disain Kadi Pajupuu
Näituse kuraator Aet Ollisaar, näitust korraldab ETeKL juhatus
Näituse korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital, Pärnu Linnavalitsus.

Erika Pedak, Tambet Pedak. Vuntsidega naised. Mimikri 2021.

NB! Vastavalt Vabariigi Valitsuse piirangutele tagab sissepääsu näituse avamisele ja väljapanekuga tutvumisele COVID-19 vaktsineerimistõend või tõend COVID-19 läbipõdemise kohta, mis pole vanem kui 6 kuud, ja maski kandmine.

Uue Kunsti Muuseum
Rüütli 40A
Pärnu
Avatud iga päev kell 11.00-18.00
www.mona.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht