Müürilehe oktoobrinumbris kohtuvad sõprus ja DJ-kultuur

Sõprusest on kirjutatud traktaate ja tehtud laule, nüüd on sõprusest valminud ka Müürilehe erinumber, kust võib näiteks leida Katrin Kullasepa teadusliku käsitluse sõpruse vajalikkusest või Brigit Aropi ajaloolise ülevaate sõprusideaalide soolisusest.

Loominguliselt võib sõprus olla võimestav, nagu kirjeldab Eesti Kirjanike Liidu noortesektsiooni näitel Maiken Tiits, kuid kriitikuna tekitada ka ebalust, nagu selgitab Johanna Rannik sõprade arvustamist jutuks võttes. Helena Aadli kirjutab sotsiaalmeediasõprusest, Maia Tammjärv grupivestlustest, Greta Roosaar sõpruse purunemisest, Jürgen Rooste sõbrameeste saladustest, Gregor Kulla kallitest tuttavatest.

Numbri kõige tummisemas tekstis annavad Aleksander Tsapov ja Mariliis Mõttus panoraamse ülevaate Eesti DJ-kultuuri minevikust ja olevikust. Paarikümne intervjuu põhjal valminud lugu toob välja trende, murekohti ja väljakutseid, mida pidev öötöö endas hõlmab. Mida teha, et DJna Eestist välja pääseda? Kas klubikultuur on poliitiline? Kas tänapäeval on kõik DJd? See lugu pakub vastuseid ja annab öistele kangelastele hääle!

Arvustamisele tulevad Triin Ruumeti “Tume paradiis”, Virginie Despentes’i “King Kongi teooria” ning näitus “Dräägime ära”. Lisaks vahetavad muusikakülgedel produtsenditöö üle mõtteid Merit Maarits ja Karl Killing.

Värskeimaid artikleid loe Müürilehe veebiväljaandest aadressil muurileht.ee või liitu kirjalistiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht