Näitus „Oma ___ on ihule kõige lähemal“ Narva Muuseumi Kunstigaleriis alates 30. septembrist

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

30. septembril kell 18 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis kaasaegse moe ja kunsti näitus „Oma ___ on ihule kõige lähemal“.

Oma pastlad on ihule kõige lähemal.
Oma трусики on ihule kõige lähemal.
Oma ostukäru on ihule kõige lähemal.
Oma рубашка on ihule kõige lähemal.
Oma sõlg on ihule kõige lähemal.
Oma колготки on ihule kõige lähemal.
Oma kleit on ihule kõige lähemal.
Oma ____ on ihule kõige lähemal.

Kuidas väljendavad riided seda, mis on ihule kõige lähemal? Näitus „Oma ___ on ihule kõige lähemal“ on kaasaegse moe ja kunsti näitus, mille eesmärgiks on peegeldada nüüdisaegse rahvusliku kuulumise mitmekülgset olemust ning pakkuda välja rõivaid, mis tegelevad rahvusidentiteedi küsimustega avatud ja muutuvas süsteemis. Näitusel osalevate kunstnike hulgas on nii moedisainerina töötavaid kunstnikke kui ka tunnustatud visuaalkunstnikke. Näitus on edasiarendus VI Artishoki biennaali näitusest, mis toimus 2018. aastal Balti jaama ootepaviljonis.
Näitus lähtub arusaamast, et rahvuslik kuuluvus, identiteet ning nendega seonduvad tähendused on ajas pidevalt arenevad ja teisenevad nähtused, kerkides ühiskondlikes aruteludes vahetpidamata esile. Nii taaskohtuvad kunstnikud oma teoste ja ideedega, mille lõid algselt 2018. aasta näituse jaoks. Kolm aastat hiljem, mil maailmas on nii mõndagi muutunud, mõeldakse töid edasi arendades sarnastele küsimustele.
Näitusel eksponeeritud teoseid saadavad kuue eriilmelise kirjutaja tekstid, mis lisavad teoste mõtestamisele uue vaatenurga. Kunstnikud tõstatavad oma töödes muu hulgas küsimusi rahvusliku kuuluvuse, traditsioonide ning nende arenemise ja muutuste üle tänapäeva maailmas. Kellel on võime, soov ja õigus meie hulka kuuluda? Kas meie traditsioonid ja tõekspidamised on omased üksnes meile või märkame neis globaalseid trende? Millised varjatud ajalood on jäänud tagaplaanile rahvuslike narratiivide etendamisel? Millal peaksime rahvuslikul tasandil arvestama traditsioonide ja tõekspidamiste arenemisega? Mil määral markeerib keel meie rahvuslikku kuuluvust? Milline on kuuluvuse paratamatu jälg? Kui mugavalt rahvus meie seljas istub?

Näitust korraldab Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus koostöös Narva Muuseumiga.
Näitusel osalevad kunstnikud: Tanja Muravskaja, Kärt Ojavee, Kris Lemsalu, Ragne Kikas, Dmitri Gerasimov, Claudia Lepik, Laivi, Formés ja Jaanus Samma
Näitusel osalevad kirjutajad: Aet Annist, Annamari Vänskä, Margit Lõhmus, Oliver Laas, Gustav Kalm ja Aleksander Rostov
Kuraator: Sten Ojavee (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)
Disainer: Sandra Kosorotova
Kujundus: Valge Kuup
Kommunikatsioon: Kaarin Kivirähk (Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus)

Toetajad: Kultuurkapital, Põhja-ja Baltimaade Mobiilsusprogramm

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht