Näituste sari “Tõotatud valgus” avab Tartu Valgusfestivali

Näituste sari “Tõotatud valgus” avab Tartu Valgus festivali 13. oktoobril kell 18 Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus.
TKK galerii Noorus 13.-29.10.2016
Tartu Kunstimaja 20.10-13.11.2016
13. oktoobril kell 18.00 avatakse Tartu Kõrgema Kunstikooli galeriis Noorus rahvusvahelise arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festivali Tartu Valgus 2016 raames näitus “Tõotatud valgus”. Näitus jaguneb kahte ossa – esimeses osas, mis toimub Nooruse galeriis, eksponeeritakse Jevgeni Zolotko installatsiooni “Alus (I)”. Näituse teine osa avatakse 20.10. kell 18.00 Tartu Kunstimajas ning see seisneb rahvusvahelises grupinäituses, kus osalevad Anna Salmane ja Krišs Salmanis (Läti), Bence György Pálinkás (Ungari), Berat Işık (Türgi), David Kellner (Austria), Diana Tamane (Eesti/Läti), Matija Plevnik (Sloveenia), Rapolas Valiukevičius ja Aukstasis Moxlas (Leedu) ning Terje Toomistu (Eesti).
Näitus “Tõotatud valgus” käsitleb valguse mõistet ja selle päritolu kaasaja kontekstis ning püüab sõnastada erinevust valguse ja valgustuse vahel. Valgus, mille all tänapäeval mõistetakse nii loomulikku kui tehislikku valgust, põhineb inimesel ja tema kujunemisel hilismodernseks subjektiks. See kujunemine on ajalooline protsess, mis seisneb Lääne tsivilisatsiooni missioonis vabastada kogu ülejäänud planeet pimedusest ning luua universaalsed inimsuse alused. “Tõotatud valgus” lähtub hilismodernse kaasaja mõranenud enesekuvandist ja võimalusest, et Lääne tsivilisatsiooni valgustuslik missioon on ebaõnnestunud. Näitus toob kokku allegoorilised, kriitilised, eksperimentaalsed ja uurivad kunstiteosed, mida võib seostada modernsuse põhilise valguskandja – inimsubjektiga. Küsimus on selles, kas see subjekt tõepoolest kannab valgust või on ta valgustuse käigus kaduma läinud. Ja kui palju on üldse järele jäänud progressiivsest maailmapildist, mis tõotas inimpõlve paranemist ja nägi tulevikku heledates toonides?
Näituse kuraator on Tanel Rander.
Näitusega kaasneb publikuprogramm – kohtumine kuraatori ja kunstnikega Tartu Kunstimajas 21.10. kell 19.00.
Filmiprogramm toimub 23.10. kell 15.00 Tartu Kunstimajas, kus näidatakse USA/UK/Ukraina dokumentaalfilmi “The Russian Woodpecker”
(2015).
Festivali peasündmuste ajal (21.-23.10) on mõlemad galeriid avatud kuni kella 22.00-ni.

Rohkem infot: www.tartuvalgus.ee
TKK galerii Noorus, Riia 11
Avatud T-L kella 11-18

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht