Narva kunstiresidentuuris avanevad kaks isikunäitust – Liina Siibi “Kahepaiksuse atlas” ja Kaisu Koivistu (Soome) “Vahekäigud”

8. mail kell 19.30 on NARTi galeriisaalides kahe isikunäituse avamine. Liina Siibi “Kahepaiksuse atlast” räägib Narvast kui kahepaiksest kohast. Kaisu Koivisto fotokollaažide näitusel “Vahekäigud” näeb Kreenholmi manufaktuuri ruume põnevate muudatustega. Mõlemad kunstnikud on varasemalt olnud NARTis loomeresidentuuris ja nüüd saab näha, mida kunstnikud Narva linnas kogesid ja mida märkasid.

 

Liina Siib

Liina Siibi näitus „Kahepaiksuse atlas“ kui visuaalne essee avab suhteid inimeste, loomade, taimede ja paikade vahel, milles kohtuvad erinevad ajad ja ruumid. Näitusel eksponeeritakse lühifilme ja fotoseeriaid, mis kõrvutavad ja vastandavad vaatlusi ja kujutisi Narvast piirilinna kontekstis ja Kreenholmi avaratelt välialadelt. Need laiendatud konstellatsioonid võiksid avardada vaatepunkte piirisituatsioonide fenomenidele. Teosed moodustavad kokku terviku, kus tekivad uued võimalused ja kooslused, isiklik ajalugu põimub geoloogilise ja poliitilise aja kulgemisega. Kahepaiksuse all mõistetakse piiri- ja üleminekusituatsioone ning nendest ületustest sündivaid kontakte.

Näitusel on eksponeeritud kunstnikuraamat „Družok ja Tracey“, fotoinstallatsioon „Igavesti pärastlõuna“, lühifilm „Augusti protsessioon“, esseefilm „Ajastu ja ladestu“ ja fotoseeria „Aeg kui haav ja kanjon“. Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Kaisu Koivisto

Soome kunstniku Kaisu Koivisto fotonäitusel “Vahekäigud” on tugev side Kreenholmi tehase ja NARTiga. Näitus koosneb fotodest, mida kunstnik pildistas Narvas oma loomeresidentuuride ajal 2017. ja 2022. aastal. “Vahekäik” või läbikäik on kanal ja ava, mida inimene võib ja saab läbida. See tähendab ka üleminekut ühest etapist teise ehk teekonda. “Vahekäigud” (Passages) on digitaalsete fotokollaažide projekt, millega Kaisu alustas 2021. aastast ja millega ta jätkab ka edaspidi. Kaisu teeb kollaaže väga intuitiivselt vaadeldes ruumides leiduvaid detaile, neid võimendades või peites. Nädala lõpus, 12. mail toimuva Kreenholmi sünnipäeva ürituse raames viib Kaisu läbi ka kollaažide töötoa. Näitust toetavad Alfred Kordelini Fond ja Soome Instituut Eestis.

Näitused on avatud 8. maist kuni 30. juunini 2024.

 

Narva Art Residency
+372 59 177 795
www.nart.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht