New Yorgi kunstnik August Krogan-Roley avab sel reedel Kogo galeriis näituse tühjadest vappidest ja brändidest

August Krogan-Roley, Ang, 2017, carpet collage on vinyl.

„Tühjad vapid“ on August Krogan-Roley esimene isikunäitus Eestis. August Krogan-Roley tühjad vapid kujutavad endast lõbusat ja iroonilist mängu heraldikaga. Need on täis looklevaid teid, mida järgida, tühje ruume, mida sisustada, pealetükkivale pilgule paigaldatud tõkkeid, mis kujutavad metafoorselt maailma ülesehitust ja funktsioneerimist. Teosed on kujundatud vastavalt keskaegsetelt vappidelt leitava pildiruumi korraldamise põhimõtetele. Vapid on inspireeritud Tallinna Raidkivimuuseumis eksponeeritud raidkividest. Krogan-Roley ei keskendu konkreetsele teabele, millega raidkivid on kodeeritud, vaid pigem sõnumite edastamise visuaalsele raamistikule.

Tema vappide „tühjus“, tseremoniaalse või sõjalise eesmärgi puudumine teeb nendest objektidest puhtad semiootilised mudelid. Vappide kujundamise tavad, nagu pinna jagamine kaheks või neljaks eraldiseisvaks alaks, loodi algselt üha keerukamate sotsiaalsete tähenduste mahutamiseks. Sümboliseerimaks sugupuud, perekondadevahelisi abielusid ja üksikisikutele antud tiitleid, pidid vapid sisaldama üha suurenevat hulka spetsiifilist teavet. See sisu on tühjadelt vappidelt tahtlikult eemaldatud, et uurida pildiloome dünaamikat. Tühjad vapid loovad ideaalset heraldikat brändidest küllastunud maailma jaoks, taaskasutades igapäevaseid materjale, mida kunstnik on leidnud enda ümbert.

Näituse pavamisel esitletakse August Krogan-Roley raamatut, mis sisaldab 24 tühja vapi reproduktsiooni ning Neil Clementsi kirjutatud saateteksti. Raamatu on kujundanud Indrek Sirkel ning kirjastanud Lugemik. Raamatu rahvusvaheline esitlus toimub 21. septembril maailma suurimal kunstiraamatute messil NY Art Book Fair 2019.

Näitus jääb avatuks 5. oktoobrini. Laupäeval 24. augustil kell 14 toimub kunstniku August Krogan-Roley tuur näitusel. Näitust toetab Kultuurkapital ja Tartu Linn.

Näituse graafika Aleksandra Samulenkova (LV/NL).

August Krogan-Roley (USA, s.1986 Minneapolises) elab ja töötab Brooklynis, New Yorgis. Ta on õppinud maali- ja trükikunsti Šotimaal Glasgows (BFA, Glasgow School of Art, Glasgow, UK). Tema isikunäitused on toimunud galeriides ja institutsioonides nagu At Liberty, Hong Kong, CN; Ricou Gallery, Brüssel, BE; Three Four Three Four Gallery, Brooklyn, NY; Soo Visual Arts Center, Minneapolis and Generator Projects, Dundee, UK. Tema töid on näidanud Royal Scottish Academy, Edinburgh, UK; Kate Werble Gallery, New York, NY; The Glue Factory, Glasgow, UK; RATA Projects, New York, NY ja Shoreditch Town Hall, London, UK.

KOGO GALERII
Kastani 42, 50410 Tartu
www.kogogallery.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht