Oskar Kallase nimelise auhinna pälvis rahvarõivameister Silvi Allimann

Foto Arp Karm (ERM)

Oskar Kallase nimelise auhinna laureaat 2018 Silvi Allimann

Foto Arp Karm (ERM)

Eile, 11. aprillil kuulutas Eesti Rahva Muuseum 58. aastakonverentsil välja Oskar Kallase nimelise auhinna tänavuse laureaadi, kelleks on rahvarõivameister ja koolitaja Silvi Allimann.

„Silvi Allimann on Eesti Rahva Muuseumiga seotud juba aastakümneid. Temast on kujunenud muuseumile rahvarõivaste valmistamisel ja tegemise õpetamisel oluline partner, kes oma töös tugineb alati allikmaterjalidele ja uurijate töödele,“ ütles auhinna üleandmisel ERMi direktor Alar Karis.

1988. aastal kutsuti Allimanni algatusel Rahvakultuuri Keskuse juures Tallinnas ellu rahvarõivakool, mis koostöös ERMiga tegutseb siiani ning kannab 2012. aastast nimetust Rahvarõivaste valmistajate kool Eesti Rahva Muuseumis. Lisaks panusele rahvarõivakoolis on Allimann muuseumi kogude kauaaegne propageerija ja kasutaja, rahvarõivaste valmistamise juhendmaterjalide koostaja ja konsultant.

Oskar Kallase auhinna asutas ERM 2015. aastal, et tunnustada muuseumile ja Eestile olulisi inimesi silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud ERMil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana. Senised auhinna laureaadid on Aet Maatee, Mart Laar ja Marju Kõivupuu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht