Panso päevad 2015 – kohtumisõhtu veebiülekanne

2015. aastal on teatrivaldkonna suurkuju Voldemar Panso 95. sünniaastapäeva puhul Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis võimalik külastada minifestivali. Kokku on pandud kava, mis lubab kuulata nii luulet, vaadata etendusi kui osaleda kohtumisõhtul. Panso päevade eesmärgiks on pöörata tähelepanu Voldemar Panso pärandile muuseumis, näitlejate koolitamisel ning eesti teatris laiemalt. Panso päevad toimuvad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis juba IX korda.
Panso päevi ühendavaks selgrooks on igal aastal toimuv kohtumisõhtu Lavakooli vilistlastega. Igal aastal meenutatakse seiku koolipõlvest, õpetajaid ja õpetussõnu ning muidugi lennu lõpulavastusi. 27. novembril kell 16 ootame muuseumi külla IX lennu esindajaid. Kursust juhendas Merle Karusoo, lõpetajate hulgas on Roman Baskin, Toomas Lõhmuste, Madis Kalmet, Guido Kangur, Anne Veesaar, Marika Vernik jt. Osalemine muuseumipiletiga. Kel puudub võimalus aga lennuga muuseumisse kohtuma tulla, on oodatud jälgima otseülekannet ERR kultuuriportaali (kultuur.err.ee) vahendusel.
Panso päevad algavad 26.  novembril kell 18 Särevi Teatritoas Aita Vaheri luulekavaga „Siutsud ja säutsud“. Tänapäevase paralleelina vilistlaste kohtumisõhtule toimub 29. novembril kell 15 ka praeguste tudengite, Lavakooli 28. lennu etteaste “Ese osutab vastupanu”. Panso päevad muuseumis lõpetab Variuse teater 29. ja 30. novembril kell 19 toimuva etendusega “Unustatud primadonna. Els Vaarmann”. Teatepulga võtab üle EMTA Lavakunstikool, kes traditsiooniliselt teeb 30. novembril, Voldemar Panso sünniaastapäeval teatavaks selleaastase Panso preemia laureaadi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht