Peeter Talvistu kuraatornäitus „Kõiksus” Valga Muuseumis. Tartust sõidab avamisele eribuss!

Teisipäeval, 3. septembril kell 16.00 avatakse Valga Muuseumis Mirjam Hinni, Eero Ijavoineni ja Enn Põldroosi ühisnäitus „Kõiksus”. Näituse kuraator on Peeter Talvistu. Tartust sõidab avamisele eribuss!

Kahe maalikunstniku ja ühe skulptori ühisnäitus toob Valka läbilõike kunstniku maailmanägemusest. Põldroosi ja Ijavoineni visuaalne keel on karune ja raskepärane. Kuigi neid kütkestavad suhteliselt erinevad teemad – Põldroosil on keskseks kunstnik ise, Ijavoinenil folkloor – on kahe mehe sarnane maailmatunnetus selgelt tajutav. Ilmselt mängib siin oma rolli aeg-ajalt elu hammasrataste vahele jäänute mõrkjas elukogemus.

Mirjam Hinni teosed on seevastu kerged ja õhulised, nende puht esteetilistesse pindadesse kätketud nooruslik energia pakatab igast pintslitõmbest. Koos moodustavad kolm kunstnikku vastandliku ent huvitava koosluse, milles on erinevatest sünniaegadest hoolimata võimalik ära tunda samalaadne kunstnikupilk.

Mirjam Hinn (1990) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (BA) ja Tartu Ülikooli maaliosakonna (MA). Oma loomingus on ta liikunud figuraalkompositsioonidelt üha abstraktsemate teoste suunas. 2018. aasta kevadel kaitstud lõputöös sidus ta erikujulised abstraktsed maalid läbi näituse kujunduse ühtseks meeliülendavaks kompositsiooniks, mis tõi talle AkzoNobeli kunstpreemia.

Eero Ijavoinen (1963) on saanud kunstihariduse Tallinna Pedagoogika Instituudis ning õpetab alates 2012. aastast maali Kõrgemas Kunstikoolis Pallas. Lisaks maalile on ta viljelenud rohmaka stilisatsiooniga skulptuuri (peamiselt puit ja leidobjektid). Tema loomingu abstraktsuses tulevad ilmsiks ingerisoome juured.

Enn Põldroos (1933) lõpetas 1958. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi ning teda on alates sellest ajast peetud järjepidevalt üheks Eesti esimaalijaks. Kuigi tema stiil on aastate jooksul kõvasti muutunud, on selles alati säilinud põldroosilikud, äratuntavad elemendid. Olles täitnud muuhulgas õppejõu, Eesti Kunstnike Liidu esimehe ning poliitiku rolle on teda maalikunstniku karjääri jooksul pärjatud kõigi olulisemate preemiatega.

Graafiline kujundus: Katrin Nõu

Näitus on avatud 28. septembrini.

*** Kuna Tartu ja Valga vaheliste ühistranspordi ühenduste arv on piiratud, sõidab avamisele eribuss. Buss stardib Tartust 3. septembril kell 14.30 Tartu Kunstimaja eest ja alustab tagasisõitu Valgast Tartusse kell 18.00. Edasi-tagasi sõidu eest tuleb tasuda 5 eurot (koha peal sularahas). Koha broneerinimiseks on vajalik ETTEREGISTREERIMINE aadressil sekretar@kunstimaja.ee 30. augustiks.

 

Valga Muuseum, Vabaduse 8
www.valgamuuseum.ee
T–R 11–18, L 10–15
Näitust on toetanud Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Valga linn, Valga Muuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht